Saaremaa Sailing Academy noored purjetajad tegid puhta töö

I koht Robert Matt (SSA) ja II koht Tobias Kalle (SSA)
I koht Robert Matt (SSA) ja II koht Tobias Kalle (SSA) Foto: Erakogu

𝐁𝐚𝐥𝐭𝐢𝐜 𝐒𝐞𝐚 𝐓𝐫𝐨𝐩𝐡𝐲'𝐥 𝐬𝐚𝐚𝐯𝐮𝐭𝐚𝐬𝐢𝐝 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐌𝐚𝐭𝐭 𝐣𝐚 𝐓𝐨𝐛𝐢𝐚𝐬 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐞 𝐤𝐚𝐤𝐬𝐢𝐤𝐯õ𝐢𝐝𝐮.

Traditsiooniline Optimist klassile peetav 48. Spinnakeri regatt toimus teist aastat järjest Tilgu sadamas.

Spinnakeri Regatt on Baltikumi suurim Optimist klassile korraldatav regatt, millest võtsid sel aastal osa purjetajad lausa 7-st erinevast riigist. Ühtlasi oli tegemist Baltic Sea Trophy kolmanda ja ühtlasi viimase etapiga. Lisaks Spinnakerile läksid sinna arvestusse ka Lätis toimunud Kuiviži Cup ja Soomes toimunud Helsinki Downtown regatta.

𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐌𝐚𝐭𝐭 ja 𝐓𝐨𝐛𝐢𝐚𝐬 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐞 said kolme regati kokkuvõttes kaksikvõidu!  Neljapäevasel regatil peeti lõpuks keerutavates ja varieeruva tugevusega tuuleoludes 5 kvalifikatsiooni sõitu ja 4 finaalsõitu. Meie parimana lõpetas 𝐓𝐨𝐛𝐢𝐚𝐬 𝐊𝐚𝐥𝐥𝐞 2. kohal. 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐌𝐚𝐭𝐭 oli 3. Võitis Austraaliat esindanud Augustas Buividas.

Meie purjetajad tegid puhta töö ka U13 arvestuses, kus võeti lausa kolmikvõit. Lisaks 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭𝐢𝐥𝐞 said poodiumile ka 𝐊𝐢𝐮𝐫 𝐀𝐫𝐫𝐨 II ja 𝐉𝐚𝐜𝐨 𝐏𝐮𝐭𝐧𝐢𝐤 III.

Saaremaa Sailing Academy/Kuressaare Spordikooli noortest lõpetasid kuldgrupis veel: Jacob Putnik 34. koht, Kimmo Kalle 37. koht (U13 7.) ja Christofer Kasin 47. koht (U13 10.)