Saaremaa Sailing Academy noored panid Eesti karikasarjale punkti Pärnus toimunud sügisregatil

Ajalooliselt suvistes oludes peetud sügisregatil valdasid väga vaiksed tuuleolud ja seetõttu tehti tänu väga kannatlikele võistlejatele reedel kolm sõitu. Pühapäeval said ühe sõidu kirja Zoom8 ja Ilca 4 klassi purjetajad.

Optimist klassis mahtusid kõik meie 7 purjetajat top 20-sse. Parimana lõpetas Tobias Kalle 3. kohal. Top 10-sse mahtusid veel Robert Matt (5. koht), Kiur Arro (9. koht) ja Jaco Putnik (10. koht). U12 arvestuses võitis Christofer Kasin.

Teiste kohad olid järgmised:

Christofer Kasin 13.

Jacob Putnik 14.

Kimmo Kalle 17.

Zoom8 klassis jäi 1 punktise kaotusega poodiumilt välja Jakob Kalle, kes lõpetas poistest viiendana. Grete Kasin oli tüdrukutest 9. ja Georg Kasin poistest 13.

Regati lõpetamisel anti SSA noormestele kätte eestikatel välja võideldud parima meeskonna rändkarikas, mida poisid järgmisel aastal teistele kindlasti ära anda ei taha.

Lisaks toimus Maardus RS Tera Sport klassi Eesti meistrivõistlused, kus Miia Soom saavutas 34 sportlase hulgas tubi 9. koha.

Purjetamise hooaeg pole veel lõppenud, kuna see nädal lähevad 4 vaprat juba Poola meistrikatele!