Saada vihje

TOIMETUSES KÜLAS "Huvitav on mõelda, et saated, mida kuuleme Kadi raadiost, lähevad eetrisse otse meie kesklinnast"

Kuressaare Nooruse kooli 9. klass toimetuses
Kuressaare Nooruse kooli 9. klass toimetuses Foto: Kuressaare Nooruse kool

Kuressaare Nooruse Kooli lõpuklass sai võimaluse tutvuda raadio Kadis ja Saarte Hääle toimetuses tehtava tööga. "See oli järjekordne võimalus tutvuda uute ametitega ja näha selle töö keskkonda," kirjutab Kuressaare Nooruse kooli õpilane Johanna Kallas koolilehes Nooruse Meridiaan.

23. jaanuaril külastas Nooruse kooli 9.a klass Saarte Hääle ja Kadi raadio toimetust. Külastus toimus klassijuhatajate algatusel klassijuhatajatunni ajast.

Kuna me oleme lõpuklass, siis on uute ametitega tutvumisest suur abi edasiste õpingute juures suundade valimisel. Õppekäik võeti ette, et saada lähemalt tuttavaks ajakirjaniku ja raadiosaate juhi tööga.

Meid võttis seal soojalt vastu Tõnis Kipper, kes on ajakirjanik ja raadiosaadete juht. Saime teada, kuidas ajalehe toimetuses töö käib ja kuidas jõuavad uudised ajakirjanikeni.

Ajakirjanik peab olema õigel ajal õiges kohas ehk kursis kohalike sündmustega. Kõigil linnakodanikel on võimalik toimetusse saata oma arvamuslugusid.

Nägime, millised näevad välja ajalehed enne väljastamist, seal oli toimetaja poolt üksjagu parandusi tehtud. Uurisime kunagisi välja antud artikleid, mis ulatusid mitmekümnete aastate taha.

Täiesti ootamatult toodi meile arhiivist lugemiseks 2016. aasta ajalehti, olime meeldivalt üllatunud, kui avastasime just selle aasta septembrikuisest ajalehest esimesse klassi minejate nimekirjast endi nimed.

Pärast seda tutvustati meile raadiotööd ja stuudioid, kust saated eetrisse lähevad.

Huvitav on mõelda, et saated, mida kuuleme Kadi raadiost, lähevad eetrisse otse meie kesklinnast. Juhtusime ka kõrvalt nägema, kuidas toimub otse-eetri raadiosaade.

Imetlusväärne oli see, kui hea keskendumisvõime oli saatejuhtidel, isegi kui me seal terve klassiga nende otse-eetri ruumis viibisime.

Meeldejääva kogemuse saime sellest, et meile anti võimalus ise uudiseid linti lugeda. Ilma ettevalmistuseta oli see üsna pingeline, kuid kõik said hästi hakkama ja meie hulgas on potentsiaalseid uudiste lugejaid tulevikus. Nii et jääme ootama tööpakkumisi!

8. ja 9. klassis on meile tutvustatud mitmeid erinevaid ameteid ja nüüd saime kuulda lähemalt ajakirjaniku ja raadio tööst. Ajakirjaniku amet sobib hästi neile, kes oskavad kirjutada. Aitab kaasa, kui oled olemuselt uudishimulik, ja kindlasti peab arvestama, et on inimesi, kellele kirjutatud artikkel ei meeldi.

Aina enam tarbijaid hindab usaldusväärset, tõest ja kvaliteetset infot, sest sotsiaalmeedia kajastab enamasti lihtsustatud uudiseid. Raadiotoimetusse sobivad tööle hea selge diktsiooniga rääkijad, kes on huvitatud inimestega suhtlemisest. Peab arvestama, et töö on kiireloomuline ja üsna pingeline.

Tõnis Kipper vastas asjatundlikult kõigile tekkinud küsimustele. Külastuskäik oli meeldivalt meeldejääv, eriti eriline kogemus oli raadioeetris rääkimine.

Emotsioonid, mis meid valdasid, olid rahulolu uutest teadmistest ja rõõm huvitavast kogemusest.

Tagasi üles