Saada vihje

Kuressaare Ametikool avab tuuleenergeetika ohutuskoolituskeskuse

Copy
Koolijuht Neeme Rand kinnitab, et Upale tuulikuhooldajate õppehoone rajamine annab ametikoolile täiesti uued väljavaated.
Koolijuht Neeme Rand kinnitab, et Upale tuulikuhooldajate õppehoone rajamine annab ametikoolile täiesti uued väljavaated. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl/ Elu24 kollaaž

Kuressaare Ametikool avab 1. aprillil Tehnoloogiamajaka õppehoones uued õpperuumid, kus hakatakse õpetama elektrituuliku labade hooldajaid ja tuulikutehnikuid.

„Euroopa Liidu rahastusel ja partnerite abiga valmisid õppetöökojad tuulikulabade hooldajatele ja tuulikutehnikutele. Rahvusvahelistest ohutusnõuetest GWO ja IRATA lähtuvaid treeninguid saavad läbida labade hooldajad ja tulevased tuulikutehnikud,“ rääkis ametikooli tuulikutehniku õppe arendamise projektijuht Mairold Vaik. „Uutes ruumides tutvustame ka tuuleenergeetika erialasid tulevastele õpilastele ja teistele huvilistele.“

Õpperuumid rajati ametikooli Upa külas asuvasse Tehnoloogiamajaka õppehoonesse. Hooneosa ümberehituse projekti koostas ja ehitas INV Konsult OÜ. Lepingu hind kokku on koos käibemaksuga 430 380 eurot.

Treeningruumis on ka elektrituuliku generaator, mille tarnis koolile Meritreid OÜ. Enefit Green AS loovutas ametikoolile kaks kasutatud tuulikulaba, mida hakatakse labade hoolduse materjalitöötluse õppes kasutama.

Labade hooldajate väljaõppega alustamine on planeeritud septembrisse 2025, esimene grupp õppureid on plaanis tööturule saata 2026. aasta suvel.

Elektrituuliku labade hooldaja õppekava koostati konsulteerides haridus- ja teadusministeeriumi ja valdkonnas tegutsevate ettevõtjatega.

Ametikool sai 2024. aasta jaanuaris PEEK-meetmest positiivse rahastusotsuse kogusummas 1,98 miljonit eurot, et lähtudes maakonna arengustrateegiast luua tingimused tuuleenergeetikute koolitamiseks.

Euroopa Sotsiaalfond+ rahastab projekti 1,5 miljoni euroga. 400 000 euro suuruse omaosaluse panustab haridus- ja teadusministeerium. Suuremaid hankeid korraldab Riigi Tugiteenuste Keskus. Projekt kestab 2026. aasta augustini.

Projekti partner Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon (ETEA), mis on tuuleenergeetika valdkonna ettevõtjate erialaliit, panustab projektiperioodi tegevustesse lisaks 21 000 eurot.

Koos ETEAga tutvustab ametikool tuuleenergeetika erialasid ning kogu valdkonda üldsusele ja tulevastele võimalikele õppijatele. Nõuga aitavad projekti panustada ka Saare Wind Energy, Meritreid ja 3D Wind Service. Koostööpartner on ka Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž.

Tagasi üles