Kuressaare raekoja treppi pool sajandit ilustanud lõviskulptuurid viidi Tallinnasse restaureerimisele.
Muinsuskaitseameti Saaremaa nõuniku Lea Laidra sõnul on restaureerimise eesmärk peatada skulptuuride edasine lagunemine, kinnitada irdunud osad, eemaldada mustus ja bioloogilised kahjustused. Ta lisas, et lõvid viiakse Tallinna töökotta, kuna see on odavam, kui restauraatoril Kuressaares töökoda rentida.
Restauraator Taavi Tiidor ütles, et raidlõvid on üsna kulunud seisus. Kõigepealt pestakse need puhtaks ja seejärel kinnitatakse skulptuuride küljest lahti tulnud osad. Lõpuks antakse kujudele ka ilmastikukindel kaitse. Raekoja valvurid peaks oma kohale naasma jaanipäevaks.
Lea Laidra ütles, et muinsuskaitseamet toetab ka Sikassaare mõisa peaust kaunistavate lõvikujude puhastamist ja konserveerimist, mis peaks ellu viidama lähema paari aasta jooksul.
Raekoja lõvid
Kuressaare raekoda rajati krahv Magnus Gabriel De la Gardie initsiatiivil aastatel 1654-1670. Portaali valvavad kaks lõviskulptuuri ei kuulu aga algselt hoone juurde.
Raidkujud toodi praegusele kohale 1973. aastal Kiriku tn 2 maja hoovist. Omaaegse mõisa suvemaja hoovil ilustasid lõvid väikest astmestikku, mis viis õues asunud plaaditud puhkealale. 20. sajandi algusest pärinevad lõvid on valmistanud kiviraidur J. Veller ja neil on palju analoogseid jooni samalaadsete kujudega Laimjala mõisa peasissekäigu juures.