Saaremaa võrkpallinaiste finaalilootus meistrivõistlustel püsib

Kaisa Õunpuu rünnakul.

FOTO: Alver Kivi

Eesti naiste võrkpallimeistrivõistlustel mängiti nädalavahetusel poolfinaalid, kus Saaremaa naiskond oli kahe võiduni mängitavas seerias kaotanud TalTech/Tradehousile esimesed viis geimi ja oli lähedal väljalangemisele. Ometi suudeti saavutada murrang ja finaali pääseja selgitab kolmas kohtumine.

Laupäeval võõrsil mängitud esimene mäng kaotati kindlalt 0 : 3 (16 : 25, 23 : 25, 21 : 25). “Ei mina ega mängijad pole mänguga üldse rahul,” tõdes peatreener Peeter Vahtra. “Mis üle võrgu tuli, põrkas meie kätest vales suunas ja palju oli vigu oma löögil. Andsime neile geimi jagu punkte, TalTech hoidis lihtsalt oma mängu. Tegelikult domineerisid nad kohe algusest peale, olid paremad ja kindlamad. Meie potentsiaal jäi kasutamata.”

Uuesti kohtuti pühapäeval Kuressaare spordikeskuses, kus Saaremaa vajas kindlasti võitu. “Selg on vastu seina,” nentis Vahtra. “Loodame väga, et kahte sellist päeva ei ole. Naiskond on näidanud, et saab küll ja osatakse mängida.”

Ometi oli Saaremaa kodus kaotuse äärel ja skeptikutele kumasid juba pronksimängud, kui uuesti sündinud naiskond TalTech/Tradehouse´ile vastu mängides 0 : 2 kaotusseisust 3 : 2 võiduga välja tuli.

Kui Saaremaa naiskond kaotas kahe võiduni mängitavas poolfinaalis võõrsil avakohtumise TalTech/Tradehouse´ile 0 : 3, siis avaldas peatreener Peeter Vahtra lootust, et kahte kehva päeva järjest vaevalt tuleb. Paraku jätkati kodusaalis sealt, kus laupäeval pooleli jäi.

Kuressaare spordihoones jäi Saaremaa kaotusseisu 2 : 6 ja 8 : 16 ning kaotas avageimi 19 : 25. Ka teises olid domineerivam pool külalised, kes võitsid 25 : 23. “Eks ta korra nutuseks kippus,” tõdes Peeter Vahtra. “Ma ei tea, miks nii, ja kui ette teaks, oleks jube lihtne. Me püüdsime ju kõik endast parima anda.”

Naiskond on näidanud, et saab küll ja osatakse mängida.

- Peeter Vahtra

Ka kolmandas geimis jagus tasavägist mängu lõpuni ja seisult 22 : 22 said 23 : 22 ette ülikooli naised. “Ei olnud mõtet, et on läinud,” tunnistas Vahtra. “Ma ei jõudnud sellisele võimalusele üldse mõelda, sest kõik toimus kiiresti ja ma ei ole allaandja.”

Järgmised kaks geimi kuulusid aga sama tulemusega 25 : 23 juba võõrustajatele. “Naised oskavad mängida küll ja väga kenasti,” rõõmustas peatreener Vahtra. “Aga see on ikka sisemine kokkuvõtmine. Kui saime oma servi ja blokikaitsega neile oma mängu peale suruda, siis hakkas ka rünnak toimima. Lõpus ründasime meie juba kõvemini. Aga ikkagi ei ole ma veel rahul, sest tehnilist praaki oli palju sees, võiks siin veel mängida.”

Õnnestumised andsid naistele tiivad ja mäng hakkas minema. Viimases geimis ei olnud külalistel üldse võimalust ja Saaremaa vormistas Erle Püvi serviässast 15 : 8 võidu. “Eks see, et nad olid 2 : 0 ees ja kaks nappi geimikaotust murdsid nad maha. Meie serv õnnestus nii hästi, et nad ei saanud korralikult lööma,” märkis Peeter Vahtra.

Kolmas mänguaeg on esialgu veel lahtine, aga peatreeneri hinnangul on see täiesti uus mäng. “Aga ma loodan, et teeme halbadest asjadest oma järeldused. Me ei saa sada protsenti õnnestuda, aga me peame oma stabiilse 60–70 saama, siis peaks piisama. Vastaste ees võib mütsi tõsta, väga tublilt mängivad ja neid tuli ikka tõeliselt murda.”

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles