Südameapteegis saab kaitsepookida puugihaiguse vastu

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: pxhere.com

Saare Selveri südameapteegis saab alates eilsest lasta end vaktsineerida puuk­entsefaliidi vastu.

“Saare Selveri Südameapteek otsustas vaktsineerimisprogrammis kaasa lüüa, kuna  puugihaigustesse nakatumise osas on Saaremaa jätkuvalt juhtival kohal,” põhjendas apteegi juhataja, proviisor Merle Meola.

Puukentsefaliidi vastu saab Saare Selveri Südameapteegis vaktsineerida kogu aprilli ja mai jooksul teisipäeviti ja neljapäeviti kell 16–19 ning laupäeviti kell 12–15.

Nii laste kui ka täiskasvanute vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiine Encepur ja Ticovac. Meola sõnul maksab vaktsineerimine täiskasvanutele 35 eurot, lastele aga 32 eurot.

Kaks esimest puukentsefaliidi vastast süsti tehakse ühe- kuni kolmekuulise vaheajaga, kolmas 9–12 kuud hiljem. Pärast seda kuuri tuleb esimene kordussüst teha kolme aasta möödudes, järgmised viieaastase intervalliga.

Vaktsineerima tulnud apteegikülastajaid süstivad Kuressaare haigla õed.

Eesti apteekide ühenduse kampaanias lööb kaasa 17 apteeki üle Eesti. Saare maakonda esindab ainsana Saare Selveris asuv Südameapteek.

Tagasi üles