Tihuse hobuturismitalu ootab ratsasaatjat, kokka ja abitöölisi

AASTATEPIKKUNE TÖÖKOGEMUS: Keidy Jõgi on Tihusel hobustega askeldanud 18 aastat ning kutsub teisigi tallu ratsasaatjaks tulema.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Jürikuu esimesel päeval saabusid Tihuse hobuturismitallu külalised Soomest, avades Muhumaal tänavuse turismihooaja. Kuigi turiste käib Muhus talvekuudelgi, algab nn ametlik hooaeg aprillis.

“Uue teemaja avasime üheksa aastat tagasi. See on üks mõnus paik, mis külalistele meeldib. Kohti on siin 50 inimesele. Majutust saame pakkuda 43-le. Meil on rohkelt ruumi ka roheluses telkijatele ja karavan-autodele,” tutvustas talu majandus-toitlustusjuht Mare Rannaoja võimalusi.

Selleks, et rohkearvulist külaliste peret teenindada, vajab talu turismihooajaks juurde kokka, kahte abitöölist ja ratsasaatjat.

18 aastat Tihusel ratsasaatjana külaliste ja hobustega askeldanud Keidy Jõgi ütles, et kaks Tihuse ratsasaatjat lähevad peatselt sünnitus- ja lapsehoolduspuhkusele. “Kuna suvel võtame me vastu hästi palju turiste, kellele meeldib kas ratsutada või kalessis istudes ringi sõita, siis vajame ühte ratsasaatjat tallu juurde,” selgitas ratsasaatjate personalijuht.

Keidy lisas, et ratsasaatja peab suhtluse tasandil oskama võõrkeeli, ennekõike inglise keelt, soovitavalt ka soome keelt. “Kindlasti peab meile tööle soovija oskama aga ratsutada. Omalt poolt pakume talle ametikorteri ja toidu eest ei pea maksma,” kirjeldas Keidy pakkumist.

Hobuse rakendamist kalessi ette saab õppida Tihusel. Keidy sõnul õpivad noored selle väga kiiresti ära. Talus on praegu 198 hobust. Turistide teenistuses on neist 100–110 suksut.

Tihusel saavad algajad ratsutamisest esimese kogemuse. Sõbraliku loomuga Eesti tõugu hobused on selle tarvis treenitud. Matku korraldatakse Haldjariiki ja riituseplatsidele. Külalisel on valida, kas läbida rada ratsa, kalessis istudes või jalgsi.

Mare Rannaoja julgustab ettevõtlikke inimesi Tihuse taluga ühendust võtma, öeldes, et kutsetunnistust ta ei nõua. “Kõigil on võimalik kohapeal õppida. Kokaks kandideerijalt eeldame aga varasemat kogemust. Abitööliste ülesanne on koka abistamine, sealhulgas juurviljade puhastamine ja tükeldamine, laudade koristamine ja nõudepesemine. Abitöölisteks sobivad ka gümnaasiumiõpilased ja pensionärid, kes soovivad lisaraha teenida,” selgitas Rannaoja.

Ootame eeskätt muhulasi, aga kui oma saarel tööjõudu pole, siis kaugemalt tulnutele on meil võimalik ametikorterit pakkuda.

- Mare Rannaoja

Majandus-toitlustusjuht lisas, et hea oleks, kui inimesed saaksid tööle tulla juba 1. maist. Tõsi küll, õpilased veel niipea tulla ei saa, aga suvekuudel pakub talu ka neile tööd. Kuigi hooaeg lõpeb Tihusel alles oktoobri lõpus, tuleb kõige rohkem külalisi teenindada juunis, juulis ja augustis. Sestap on just suvekuudel vaja ka rohkem lisatööjõudu.

“Ootame eeskätt muhulasi, aga kui oma saarel tööjõudu pole, siis kaugemalt tulnutele on meil võimalik ametikorterit pakkuda. Üüri maksma ei pea ja toit on tasuta,” toonitas Mare Rannaoja.

Klientidesse suhtutakse talus personaalselt, kuna külaliste hulgas on palju veganeid, laktoositalumatusega inimesi, allergikuid. Lähtuvalt sellest koostatakse neile personaalne menüü. Kõigile eraldi toidu tegemine võtab aga palju aega. Seepärast ongi lisatööjõudu vaja.

Keda Tihuse võõrustab? Majandus-toitlustusjuhi Rannaoja sõnul käib neil turiste üle ilma: “Kaugemad külalised on saabunud Austraaliast, Hiinast ja Jaapanist. Põhiklientuur on aga ikkagi Soomest, üsna palju käib ka sakslasi.”

Tagasi üles