KÜSITLUS: Kuidas teie ülestõusmispühi tähistate?

FOTO: unsplash.com/Annie Spratt

Järgmisel nädalal on ülestõusmispühad. Küsisime saarlastel, kuidas nemad neid tähistavad.

Õie Toomse Lahetaguse külast: Värvime mune. Kõigepealt paneme sibulakoored riidelappide peale. Teinekord lisame ka mõned tanguterad. Sätime sibulakoored munade ümber, mähime lapid kinni ja paneme munad keema. Riidesse mässitud mune tuleb keeta ikka kauem, vähemalt kümme minutit.

Õie Toomse.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Andrus Toomse Lahetaguse külast: Niimoodi klassikaliselt, sibulakoortega värvides saab erinevad toonid. Valge koorega munad on pruunidest paremad – värvid jäävad ergemad. Keedame nii palju, et saaks ka külakostiks viia.

Andrus Toomse.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Villu Lüüding Kipi külast: Värvime munad ära – põhiliselt ikka sibulakoortega. Talv läbi on neid sibulakoori korjatud. Nüüdsel ajal on ju ka punaseid sibulaid – sealt saab uhkeid koori. Kui kiviaia pealt võetud sammalt ka juurde panna, jäävad väga uhked värvid. Pärast koksime neid mune lastelastega – mis seal rohkem ikka tähistada.

Villu Lüüding.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Eva Juursoo Kuressaarest: Meie jaoks tähendavad need päevad eelkõige vaba aega, mida perega koos veeta. Värvime koos tütrega mune – sibulakoorte ja munavärvidega. 

Kuna me nii palju mune ei söö, värvime ainult mõned. Pühade ajal on meil laud kaetud ja sätitud tavalisest natuke pidulikumalt. Kaunistuseks kasutame kollaseid tibusid ja sulgi. Varem olen tuppa toonud ka pajuoksi.

Eva Juursoo.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Geili Tuuling Muratsist: Meie tähistame pühi maal vanaema juures mune värvides. Kolm karbtäit värvime kindlasti – siis on, mida jagada. Värvime alati sibulakoortega. Muna mässime sibulakoortesse, siis paneme selle vana suka sisse, tõmbame niidiga tugevasti ümbert kinni ja siis keema. Alati on põnev, missugune on tulemus ja mis kujundeid koortelt leiad. Kunagi oleme ka viljateradest orast kasvatanud ja selle munadepüha teemal kaunistanud.

Geili Tuuling.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Tagasi üles