JUHTKIRI: Väike vajalik külapood

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääle arhiiv

Kuigi paljud maakohad on meil hõredalt asustatud, on ka sealsetele inimestele vaja poodi, kust toitu ja esmatarbekaupu osta. 

Ei saa ju kaugeltki iga inimene iga päev ette võtta retke kümnete kilomeetrite taha, et sealt eluks vajalik kraam koju tuua. Kõigil – sealhulgas paljudel eakatel – pole ka võimalust see trett autoga ära teha. Veab sel, kes saab poes käia bussiga ning pärast ei pea bussipeatusest kilomeetreid koju kõndima raskeid kotte käe otsas tarides.

Selge on aga see, et pisikesed maapoed nende pidajaile kasumit ei too. Muidugi vajavad ajast ja arust kauplusehooned korda tegemist, aga kui mõttekas see on? STÜ juhatuse esimehe Kalle Koovi sõnul ei tasu väikeste kaupluste kaasajastamine ennast ära. Teine asi oleks ehk siis, kui omavalitsus kampa lööks. Kui jaekaubandusettevõte pole investeeringutoetuse küsimiseks abikõlbulik, saaks toetust küsida ju vald.

Kui heaks omavalitsus sellist mõtet hindab, näitab tulevik. Seisukoha peaks aga võtma juba lähiajal – on ju kauplus selleks, et elu maapiirkonnas säiliks, üks olulisemaid asju.

Tagasi üles