Kevadüminal selgusid parimad maakonna solistid

JUTUMEHEST VÕIDUMEES: 11–13-aastaste vanuserühmas võitis esikoha Georg Paomees, kelle juhendaja Mari Ausmees oli eesti muusika varasalvest leidnud Paul Tammeveski toreda laulu “Arglik jutumees”. Arhailised teemad ei takistanud noort solisti neid lustakalt ja emotsionaalselt ette kandmast.

FOTO: Irina Mägi

Laupäeval Kuressaares toimunud maakondlikul noorte solistide konkursil Kevadümin astus üles 61 finalisti.

Finaalvõistluse korraldaja Ester Soe nentis, et võistlus läks igati korda ja kõik osalejad pakkusid toredaid muusikalisi elamusi. “See on imeline, et juhendajad on nii tiheda laulupeoaasta sees leidnud aega ka solistidega tegeleda ja nad võistlustele tuua,” lausus ta. 

Kevadümina nime all ja uuenenud kujul toimus lauljate konkurss teist aastat. Varasemat n-ö “Laulukarusselli” formaati on laiendatud vanemate vanuseastmete (14–16 ja 17–19) lisamisega. “See annab ka vanematele lauljatele võimaluse ise võistelda ja teisi näha,” märkis Soe. 

Juhendajaid rõõmustas väga ka žürii lubadus iga esineja kohta tagasisidet anda. Eelmisel aastal seda võimalust ei pakutud. “Võistluse käigus ei ole seda võimalik teha, aga nüüd saavad juhendajad soovi korral žüriile kirjutada, kes siis annab esinejate kohta individuaalset tagasisidet,” selgitas Soe.   

Lauljaid hindasid Eesti rahvusooperi Estonia solist Triin Ella, kes tegutseb hääleseadjana mitme koori juures, Eesti filharmoonia kammerkoori solist ja laulja Olari Viikholm, Viljandi Paalalinna kooli muusikaõpetaja ja koorijuht ning Viljandi poistekoori dirigent Signe Ristisaar, Tallinna muusika- ja teatriakadeemia tudeng Eva Aarnis ning Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Aarne Põlluäär. Saateansamblis mängisid Veikko Lehto – klahvpillid, Toomas Tang – kitarr, Ain Kivilo – basskitarr ja German Keerd – trummid.

Kevadümin 2019 tulemused

Vanuserühm 3–4a

• I koht Mairo Mäeorg, Kaali Kool-Lasteaed, juh Sirje Munk

• II koht Ruuben Raun, Salme Lasteaed, juh Anneli Tarkmeel

• III koht Saskia Parts, Kesklinna Eralasteaed Naerusuu, juh Siret Liiv

Vanuserühm 5–7a

• I koht Joel Antsaar, Kesklinna Eralasteaed Naerusuu, juh Siret Liiv

• II koht Marta Aus, Kuressaare Muusikakool, juh Kairit Sepp

• III koht Tea Kesküla, Aste Lasteaed, juh Heli Leppik

ERIPREEMIAD

• loomuliku musikaalsuse eest – Mirell Miller, Mustjala Lasteaed-Põhikool, juh Reine Vinter

• hea energia eest – Aleksander Medri, Kuressaare Rohu Lasteaed, juh Maire Teras

Vanuserühm 8–10a

• I koht Kadri-Ann Viherpuu, Kuressaare Muusikakool, juh Kairit Sepp

• II koht Anton Enn, Lümanda Põhikool, juh Karin Pulk

• III koht Kaisa Trull, Orissaare Muusikakool, juh Anne Kann

Vanuserühm 11–13a

• I koht Georg Paomees, Saaremaa Ühisgümnaasium, juh Mari Ausmees

• II koht Geito Jermolov, Kuressaare Gümnaasium, juh Laine Lehto

• III koht Marili Paimre, Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juh Laine Lehto

ERIPREEMIAD

• siira emotsionaalsuse eest – Mia Maastik, Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juh Laine Lehto

• tuleviku lootus – Stefan Ploom, Aste Põhikool, juh Reet Lõugas

Vanuserühm 14–16a

• I koht Roos Marie Karmel Pšenitšnaja, Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juh Pilvi Karu

• II koht Anette Maria Liivas, Kuressaare Muusikakool, juh Kairit Sepp

• III koht Andris Tambur, Valjala Põhikool, juh Helen Aasmaa

Vanuserühm 17–19a

• I koht Alo Benno, Saaremaa Ühisgümnaasium, juh Laine Lehto

• II koht Jutta Loviisa Juht, Kuressaare Muusikakool, juh Kairit Sepp

• III koht Melani Koov, Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira, juh Laine Lehto

ERIPREEMIAD

• võluva lihtsuse eest – Jüri Valt, Leisi Keskkool, juh Tiina Oks

• värvirikka tämbri eest – Iris Kirs, Kuressaare Muusikakool, juh Kairit Sepp

Tagasi üles