JUHTKIRI: Koos läbi elu

Pulmapaar.

FOTO: unsplash.com

Tänapäeval on paraku tavalised sellised paarisuhted, mis ei kesta kuigi kaua. Neist omakorda suurt osa võiks iseloomustada lausega “kiirelt kokku, kiirelt lahku”. Sageli tehakse mõte leivad ühte kappi panna teoks ju pikalt mõtlemata, teist inimest veel õieti tundmata. Ja vahel sünnib otsus lahku minna samuti liiga kergekäeliselt. Kurb, kui sellisesse perre on jõudnud sündida lapsed.

Tõsi, kui kaks inimest ikka kohe kuidagi kokku ei sobi, on parim lahendus laiali minna – “parem õudne lõpp, kui lõputu õudus”.

Seda enam rõõmustab teadmine, et leidub rahus ja üksmeeles elavaid paare, kes on jäänud läbi aastakümnete teineteise kõrvale, parematel ja halvematel aegadel. On neid, kes on kulgenud teineteise kõrval rahulikult läbi elu, teised aga võiksid oma teekonna kohta öelda, et koos on sada puuda soola ära söödud, läbi tule ja vee mindud.

Eile õnnitleti Kuressaare Laurentiuse kirikus neid abielupaare, kes on koos olnud vähemalt 50 aastat. Paare, kes tähistavad sel aastal briljantpulmi, on maakonnas kümme, ja kuldpulmapaare lausa 63.

Tagasi üles