SÜG-i ümberkujundamiseks algas arhitektuurikonkurss

Mark Grimitliht

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääle arhiiv

Saaremaa vald ja Eesti arhitektide liit korraldavad arhitektuurse ideekonkursi, mille eesmärk on parima tervikliku ideekavandi, kontseptsiooni ja visiooni leidmine Saaremaa ühisgümnaasiumi (tulevikus põhikool) hoonekompleksi rekonstrueerimiseks.

Vallaarhitekt Mark Grimitliht ütles, et uue põhikoolihoone lahendus ja selle ümber tekkiv avalik linnaruum peab olema arhitektuuriliselt kõrgetasemeline ja arvestama kaasaegsete nõudmistega koolikeskkonnale. 

“Hoone peab võimaldama läbi viia erinevaid õppetegevusi, soodustama kaasaegse õppemetoodika kasutuselevõttu, pakkuma erinevaid paindlikke õppimis- ja suhtluskeskkondi,” selgitas ta.

Ka peab väljapakutud lahendus olema teostatav optimaalsete kuludega, realistlik, ruumisäästlik ja nutikas. “Kool peab järgima liikuma kutsuva kooli põhimõtteid. Ootused õpikeskkonnale on eelkõige avaratel auditooriumidel ja nooruslikul disainil ning akadeemilisel ja õpilasi toetaval õpikeskkonnal, mis kannaksid edasi kooli traditsioone ja väärtusi,” rääkis vallaarhitekt.

Võistlusfondi suurus on 23 000 eurot. Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse käigus sõlmitava lepingu eeldatav maksumus on 350 000 eurot koos käibemaksuga. Projekti ehitusmaksumuseks on planeeritud 5,7 miljonit koos käibemaksuga.

Ideekonkursi žüriisse kuuluvad abivallavanem Helle Kahm,  Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro, volitatud arhitekt-ekspert Inga Raukas, volitatud arhitekt Andres Lember ja vallaarhitekt Mark Grimitliht.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 30. september.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles