Kuressaare korteriturg tõusis suurlinnade tasemele

Korterelamu Kuressaares.

FOTO: Pindi Kinnisvara

Esimest korda jõudis Kuressaare korterite hind tasemele üle 1000 euro ühe ruutmeetri eest. 

“Aktiivne majanduselu kajastub ka kinnisvarahindades, sest Saaremaal on üha rohkem inimesi, kes saavad endale lubada heas asukohas ja seisukorras elamispindasid,” tõdes Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman

Juunikuu kinnisvara ostu-müügistatistika järgi oli Kuressaares keskmine korterite ruutmeetrihind 1070 eurot, mis annab Saaremaa pealinnale Eestis neljanda koha. Pindi kasutab keskmise statistika kuvamisel 10-protsendilist lõiget nii madalaimast kui kõrgeimast hinnast, et saada tõesemat pilti. Ilma lõiketa on ruutmeetri keskmine hind 1143 eurot.

Esikohta hoiab ligi 2000-eurose ruutmeetrihinnaga Tallinn, järgnevad Tartu (1522 eurot) ja Pärnu (1341). 

Sooman ütles, et Kuressaare hinnatase pole ülearu üllatuseks, sest Saaremaa on populaarne suvituskoht ning lisaks on ettevõtlus heal järjel. “Mida jõukamad on ettevõtted, seda paremini läheb seal töötavatel inimestel ja saarlaste töökust arvestades pole imestada, et nende tooted ja teenused väga konkurentsivõimelised püsivad,” selgitas Sooman.

Kuressaare järel on tabelis viiendal kohal Haapsalu (832) ja kuuendal Rakvere (816). Kõige odavama hinnaga võib korteri osta Ida-Virumaal Kohtla-Järvel, kus keskmiselt oli hinnaks 102 eurot ruutmeetri eest. 

Kuressaares tehti selle aasta esimese kuue kuuga 77 korteriomandi ostu-müügitehingut. Saare maakonnas kokku vahetas poole aastaga omanikku 93 korterit. 

Tagasi üles