Saare-Läti viikingiprojekt jooksis liiva

Viikingilaev. Foto on illustreeriv.

FOTO: pxhere.com

Projekt "Viikingite pärandi eksponeerimine ja tutvustamine" jääb ellu viimata, kuna Läti partner ei saanud vajalikke dokumente kokku ja projekt ei läinudki Interreg Est-Lat programmi esitamisele.

"Näeme endiselt suurt vajadust viikingiteema paremaks eksponeerimiseks Saaremaal, lisaks on siinsed partnerid väga tugevad ja motiveeritud, seetõttu planeerime selle teemaga siiski edasi minna ja leida ideede elluviimiseks rahastus," ütles MTÜ Visit Saaremaa arendusjuht Eveli Jürisson. "Mõned mõtted juba on, aga hoiaksin selles osas veel põnevust," lisas ta.

Kolmeaastase projekti eesmärk olnuks Grobinas ja Saaremaal eksponeerida ja tutvustada viikingite ajastut ja leide, töötada välja ühine viikingite teemaline turismitoode (marsruut) ja teha sellele ühist turundust.

Projekti raames plaanis Grobina linn rajada viikingite teemalise muuseumi, välja töötada piiriülese matkaraja koos brošüüri, mobiiliäpi ja liitreaalsusprogrammiga ning panustada ühisesse turundustegevusse. Saaremaalt oleks projekti kaasatud MTÜ Visit Saaremaa, Saaremaa muuseum, kellel on plaanis Salme viikingileidude näitus, MTÜ Salme Rahva Maja Selts, kes kavandab Salme laevaleide käsitlevat filmi, ja Asva Viikingite Küla, kes tahab rajada viikingiaja toiduala ja köögi.

Tagasi üles