Ralli võitnud Robert Virves sai auhinnaks uue Toyota Yarise

PROBLEEMID TURBOGA: Robert Virves oma Fordiga Leedu keerulistes oludes.

FOTO: Alfonsas Rakauskas

Reedel ja laupäeval Leedus sõidetud Samsonas Rokiškise ralli R2-autode klassi võiduga said Robert Virves ja Rasmus Vesiloo auhinnaks tuliuue Toyota Yarise.

"Ma arvan, et see oli minu karjääri üks tugevamaid tulemusi," ütles Robert Virves. "Mul pole varem palju olnud selliseid rallisid, kus oleks pidanud hea koha nimel viimaste hetkedeni pingutama, seekord nii oli."

Keerulistes rajaoludes alustas Robert Virves neljanda ajaga, kuid kahel järgneval kiiruskatsel oldi hädas oma auto turboga. Avapäeva lõpetanud kahelt linnakatselt saadi aga katsevõidud ning kaotust liider Gregor Jeetsile oli 24,2 sekundit.

"Kuna teise ja kolmanda katsega kaotasime palju aega, siis esimese päeva järel eriti ei uskunud, et võiksime võita, sest teed olid kiired ja vahesid raske tagasi sõita," lausus Ford Fiestaga sõitnud noor rallipiloot.

Ralli teine võistluspäev algas aga tempokalt ja esimesel viiel kiiruskatsel saadi parim aeg kirja neljalt. Esimesel katsel tekkinud siduriprobleemidest saadi õnneks kiirelt jagu ning kokkuvõttes tõusid Robert Virves ja Rasmus Vesiloo teisele kohale, kaotus liidrile oli vähenenud juba 15,9 sekundile. "Õnneks olid ka mõned pisut tehnilisemad katsed, kus sai palju aega tagasi võtta," märkis Virves.

Pärastlõunal tõusis Robert Virves esimese kolme kiiruskatsega juba oma klassi liidriks. Ta ei osanud öelda, kas edu tuli tänu enda heale sõidule või konkurentide eksimustele, kuid tõdes, et kõik tuli hästi välja.

Kokkuvõttes edestas Robert Virves Gregor Jeetsi 9,4 sekundiga, kolmandaks jäid leedulased Vladas Jurkevičius ja Edvinas Bieliauskas, kes kaotasid juba üle minuti.

Rallivõidu eest auhinnaks saadud uue punase Toyota Yarise saatus on Robert Virvese sõnul esialgu lahtine. "Vaatame, kas eelarve täitmiseks või millekski muuks," sõnas ta.

Tagasi üles