Võrkpallijuht avaldas saarlaste panusele tunnustust

Saaremaa võrkpalliklubi. Fotol Siim Põlluäär.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

"Eesti võrkpall 100" raames laupäeval Kuressaares käinud võrkpalliliidu president Hanno Pevkur ütles, et kui me võtame ükskõik millise hetke Eesti koondisest alates 1968. aasta Tallinna Kalevist tänaseni, on saarlased olnud alati tegijate hulgas.

"Aga eelkõige tõstan esile Saaremaal tehtud head tööd noortega," märkis Hanno Pevkur. "Ühest küljest on kahju, et Asko Esna siit ära läks, aga teisest küljest vaatame positiivsemat poolt, sest ühe ukse kinniminemine on teise ukse avanemine. Ehk tuleb keegi uus ja noor, kes saab sellest sammust tõuke. Igal juhul on noortetöö see, mis asjale aluse paneb."

Pevkuri hinnangul on Saaremaa Võrkpalliklubi sünd ala arengule väga positiivselt mõjunud. "On super, et on lteitud nii palju toetajaid ja kokku on pandud konkurentsivõimeline klubi," avaldas ta klubi juhtkonnale tunnustust, lisades, et Saaremaal on Toivo Aldi näol olemas väga hea vedur, kuigi ka temal pole lihtne.

"Ka selleaastased uued täiendused on märkimisväärsed. Müts maha Toivo ja Hannese (Sepp – toim) ees, kes seda asja veavad. Eesti noored, kes lõpetavad spordikooli ja gümnaasiumi, vajavad väljundit ka meistriliigas," lausus Pevkur.

Võrkpallijuhi sõnul toetab alaliit ka Toivo Aldi ideed käivitada konkurentsi tõstmiseks ühine liiga soomlastega. Väike ei ole saarlaste osakaal ka kõige kõrgemas tipus ehk rahvuskoondises. Peagi algaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kuuluvad meeste koondisesse Hindrek Pulk ja Timo Tammemaa ning naiste koondisesse Eliisa ja Nette Peit.

Tagasi üles