MAAILM: Ärimaailm on valmis oma rikkust jagama
Mille ees miljardärid hirmu tunnevad?

UUS TONT: Paljude ekspertide arvates meenutab praegune olukord maailmas sündmusi, mis leidsid aset pea 170 aastat tagasi. Ka toona kirjutas saksa filosoof Karl Marx tondist, mis Euroopas tasapisi pead tõstma hakkab. Pildil on rahvamasside meeleavaldus Saksamaal Hamburgis. Loosungil meeleheitlik tekst “Kapitalismi pole võimalik parandada, seda võib vaid võita”.

FOTO: Analepsis.org

Kapitalism, nagu me teda tunneme ja teame, on oma aja ära elanud. On saabunud aeg, kus rikkurid peavad oma varandust senisest enam jagama, maksma rohkem makse. See omakorda tähendab, et ärimaailma tegevuse eesmärk ei tohi olla võimalikult suure kasumi teenimine, vaid ta peab tegutsema ühiskonna kui terviku heaolu nimel. Kui seda ei tehta, ähvardab maailma uus revolutsioon.

Tellijale Tellijale

BBC online veebilehel ilmunud artiklis on öeldud, et need pole kõlavad loosungid mõnelt marksistide propagandistlikult lendlehelt. Vastupidi, säärased mõtted pärinevad miljardäride, pankurite ja majandusteadlaste hiljutistest väljaütlemistest. Paradoks seisneb selles, et tulihingelised kapitalismi pooldajad on ühtäkki hakanud rääkima kapitalismi kui ühiskondliku süsteemi reformimise vajadusest. Ja nad ei häbene seda avalikult välja öelda.

“Kui rahvamassid on jõudnud arvamusele, et ühiskonna eliit saab liiga palju, siis toimub üks kahest – kas jõukuse rahumeelne ümberjagamine kehtivate seaduste alusel või vaesuse ümberjagamine vägivaldse revolutsiooni teel,” ütles ühel avalikul esinemisel Wall Streeti juhtivaid tegelasi ja investeerimispanga Guggenheim Partners juhatuse esimees Alain Schwartz.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles