Vallaametnikud korjavad allasutustest ideid

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
Saaremaa vallavalitsus
Saaremaa vallavalitsus Foto: Liina Õun

Hariduse arengukava koostamise algatuseks on Saaremaa vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakond asunud külastama hallatavaid asutusi, et saada ülevaade piirkondade probleemidest ja vajadustest.

Kahe nädalaga on külastatud 14 asutust ja kuu lõpuks peaks pooltel ring peal olema. Vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakonna juhataja Urmas Treiel märkis, et eesmärk on kohapeal ära kuulata soovid, edusammud ja mured, ka need, mida saaks lahendada süsteemsemalt ja terviklikumalt.

Esmaspäeval tõusis näiteks Leisis ühtse teemana esile soov uute rajatiste järele – spordiväljakud, liikumisrajad ja -seadmed. 

"Kui leitakse ise projektidele rahalist tuge, on vald valmis omaosalusega toetama. Nii on projektid oluliselt läbimõeldumad ja suurema kohaliku toetuspinnaga, kui lihtsalt vallast raha küsides. Siit ka meie soovitus koolitada teenuskeskuse juhte ja kohalikke aktiviste erinevatest meetmetest vahendite kaasamise võimaluste osas," rääkis Treiel. 

Ta märkis, et selles osas on hea näide MTÜ Võimalus, mille kaudu on saanud rahastuse mänguväljakud nii Leisis kui ka Pärsamal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles