Salme koolipere võõrustas külalisi viiest riigist

Salme põhikool

FOTO: Wikipedia.org

"Viie riigi õpilaste ja õpetajate võõrustamine oli meie koolipere jaoks kuldaväärt kogemus," kirjutab Salme põhikooli huvijuht Mariliis Oder.

Erasmus+ rahvusvahelise koolide koostööprojekti "... e salute per tutti!" (ehk Live Healthy Life ehk "Ela tervet elu") eesmärk on tuua fookusesse tervislikud eluviisid, propageerida aktiivset eluviisi, võidelda õpilaste passiivse istuva eluviisi ja kehakaaluprobleemidega.

Selles projektis osalev Salme põhikool võõrustas septembris külalisi Altamurast (Itaalia), Bremerhavenist (Saksamaa), Ateenast (Kreeka), Olkuszist (Poola) ja Karlskronast (Rootsi). Kokku saabus meie kaunile kodusaarele 44 inimest – 26 õpilast ja 18 õpetajat.

22. septembril Saaremaale jõudnud saabusid meie koolimajja 23. septembril. Kuna oleme partnerite seas oma 85 õpilasega kõige väiksem kool, sai  meie koolimaja hetkega rahvast täis.

Pärast seda, kui meie üheksandikud olid külalistele koolimaja tutvustanud, suundusime Salme rahvamajja kontserdile, kus meie õpilased publiku ees laulu ja tantsuga üles astusid. 

Rahvusvahelisel seltskonnal aitas omavahel paremini tuttavaks saada orienteerumine Salme külas, meeskonnamängud meie kooli õpilasesindusega ning õpetajate ja õpilaste jalgpalliturniir. Oli see alles äge kohtumine – väravaid löödi hulganisti! 

Osaleti ka eesti keele,  rahvatantsu ja laulutöötoas.

24. septembril said külalised osa koolitundidest, et kogeda, kui palju on haridussüsteemides erinevusi. Pärastlõunal kohtusime Kuressaares Saaremaa vallavanema Madis Kallasega, kes andis külalistele ülevaate Saaremaa elu-olust,  innustas noori spordiga tegelema ja tervislikke eluviise järgima. 

Keskajakeskuses Archebald saime osa tantsust, mündivermimisest, vahvatest mängudest, vibulaskmisest ja teadusteatrist.

25. septembri töötoad andsid võimaluse näidata külalistele, mida meie õpilased koolis teevad. Õpetaja Kaur Filippov juhendas robootikatöötuba, õpetaja Tiia Kobin valmistas koos külalistega tervislikke salateid ning õpilasesindus meisterdas koos külalistega kollaaže. 

Pärastlõunal tegime Saksa talupoes jäätist ja küpsetasime vahvleid. Ökofarmis sai aga mõnigi külaline esimest korda elus lehma paitada. Pärast ringkäiku Kuressaares lõpetasime päeva õhtusöögiga Veski restoranis.

26. septembri veetsime Angla pärandkultuurikeskuses –  viltisime loomakesi, lihvisime dolomiidist medaleid ja meisterdasime kadakast kuumaaluseid. Samuti küpsetasime leiba. Seejärel sõitsime Kuressaare linnusesse põnevale aardejahile. Projektinädala lõpetanud pidulik õhtusöök Tehumardi puhkekülas liitis ühte kõik rahvused.  27. septembril oli aga käes aeg külalistele lehvitada ja nad koduteele saata. Järgmine kokkusaamine on kavas juba märtsis Kreekas.

Usun, et see nädal rikastas meid kõiki.  Meie õpilased said praktiseerida inglise keele tunnis omandatut ja kogeda kultuuridevahelisi erinevusi.

Suur tänu kõigile, kes nädala õnnestumisse oma panuse andsid! 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles