Saarte Hääle ajakirjanikke koolitavad oma ala profid

SELFIAEG! Ajakirjandusekspert sotsiaalmeedia alal Erin Clare Brown (esiplaanil) jäädvustas endaga ühele pildile Siret Läetsa, Maanus Masingu, Gunnar Siineri, Kertu Kalmuse, Anette Sanniku ja Väino Koorbergi. FOTO: ERIN CLARE BROWN

USA-s asuva Internews’i ja Baltimaade Meedia Oivakeskuse koostööprojekti raames koolitas Saarte Hääle ajakirjanikke New York Times’i ja The Wall Street Journal’i taustaga multimeediareporter ja -toimetaja Erin Clare Brown.

Brown on viimased aastad tegelenud kiiresti arenevate sotsiaalmeediaplatvormide rakendamisega ajakirjanduse teenistusse. Tema suuremad ja edukamad tööd reporterina on olnud The Wall Street Journal’is mobiilirakendusega Snapchat opioidikriisist doki väntamine, samuti vahendas ta Instagrami abil sõjakoledusi otse rindelt ning kajastas ka 2016. aasta ärevaid hetki presidendivalimistelt USA-s. Nii New York Times’is kui The Wall Street Journal’is toimetajana töötades on ta toonud uudised üle tänapäevastesse sotsiaalmeediarakendustesse, jõudmaks lugejateni seal, kus nad praegusel kiirel ajal kõige enam oma aega veedavad.

Muu hulgas koolitab Brown ajakirjanikke üle maailma, andes soovitusi, kuidas panna igaühel taskus või pidevalt näpus olev mobiiltelefon jutustama olulisi lugusid. Ka Saarte Hääle toimetuses oli Browni tööülesandeks aidata arendada lehe toodetavat sisu sotsiaalmeedia platvormidel.

Ühtlasi liitus sama koolitusprogrammi raames Saarte Hääle meeskonnaga külalistoimetajana pooleks aastaks pikalt Õhtulehe peatoimetajana ja nüüd ajakirjanduslektorina tegutsev Väino Koorberg. Tema ülesanne on muuta Saarte Hääle uudised kuue kuuga veelgi paremaks ja sisukamaks.

Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siineri sõnul on selliste oma ala proffidega koos töötamine suur õnn. "On rõõmustav, et sellised professionaalid meie lehe arengusse panustavad," kinnitas Siiner.

Tagasi üles
Back