Kärla rahvamajas tuleb sanditamiskoolitus

Kärla rahvamaja juulis 2019.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kahel eeloleval nädalavahetusel õpetatakse Kärla rahvamajas sanditamiskombestikku ja seda, kuidas kogukondi paremini rahvakalendri tähtpäevade tähistamisse kaasata.

Koolitus on mõeldud tänavuseks kadripäevaks kavandatud aktsiooni "Hakkame santima!" kuraatoritele ja piirkondlikele eestvedajatele, kogukondade eestvedajatele, rahvamajade juhatajatele, õpetajatele, noortekeskuste ja mäluasutuste töötajatele.

Koolitusega soovivad korraldajad saavutada, et kadripäeva eel oleks piirkondades head sanditamiskombestiku tundjad ja eestvedajad, praktikud, kellel on ettevalmistus nii sanditamiskombestiku koolituste läbiviimiseks kui ka mardi- ja kadrijooksmise eestvedamiseks ning kogukonna kaasamiseks.

Esimesel õppepäeval, 9. novembril annab folklorist ja Eesti kirjandusmuuseumi teadur Reet Hiiemäe ülevaate sanditamiskombestikust fookusega kadripäeval. Praktilisel koolitusel õpitakse Mari Lepiku juhendamisel tundma kadrisandi jooksmise kombeid, nende olulisust tänapäeval, tutvustatakse kadriperekonda ning erinevaid ehtimise ja maskeerumise võimalusi.

Teisel õppepäeval, 16. novembril saab häid näpunäiteid kogukonna tõhusamaks kaasamiseks ja motiveerimiseks. Koolitusel mängitakse läbi osalejate enda planeeritava ürituse korraldamine koos analüüsiga seoses selle aasta kadripäevaga. Koolituse viivad läbi Ivika Nõgel ja Krista Habakukk.

Tasuta koolitusele mahub 25 osalejat.

Tagasi üles