Lääne-Saaremaal läheb prügi vedu pea kaks korda kallimaks
Abivallavanem: hinnatõusu saab leevendada, kui jäätmeid liigiti ära anda

KALLINEB: Kuressaares Uuel tänaval elavat Meeta Terast tabab prügihinna tõus eriti valusalt, kuna ta peab kohustuslikus korras äraveo tellima tihedamalt, kui tal seda vaja oleks. Vedaja hõredamat graafikut ei võimalda. Seega maksab ta iga kuu tühisõitude eest päris kopsaka summa.

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsus kinnitas eile Lääne-Saaremaal kehtima hakkava jäätmeveo hinna, mis on varasemast kõrgem. 

Endise Lääne-Saare valla piirkonnas kallineb segaolmejäätmete vedu näiteks üle kahe korra. 240-liitrise mahuti tühjendamine maksis enne 5,03 eurot, uus hind on 10,66.  Mustjala, Kihelkonna, Salme, Torgu ja Pihtla piirkonnas tõuseb hind veidi vähem.

Vedajana jätkab Prügimees.

Eelmisel nädalal kinnitatud Kuressaare ja Ida-Saaremaa hinnakirjas on kõigi jäätmeliikide veo hind samuti  tõusnud.

Lääne-Saaremaa veopiirkonnas, kuhu kuuluvad Kaarma, Kärla, Lümanda, Mustjala, Kihelkonna, Salme ja Torgu, maksab pakendijäätmete äravedu järgmisel aastal 2,66 €/240 l, vanapaber 2,13 €/240 l ja biojäätmed 5,33 €/240 l ning kõigile kohustuslik segaolmejäätmete vedu 10,66 €/240 l.

Väikseim võimalik mahuti on 80 liitrit. Soovi korral võib eramajapidamistest segaolmejäätmeid, vanapaberit ja pakendijäätmeid üle anda ka kilekotiga ilma erimahutit soetamata. Vanapaberit tohib eramajapidamisest üle anda ka pappkastiga, kui veopäeva ilm seda võimaldab. 

Prügi äravedu saab tellida sagedusega ühest korrast kahe nädala jooksul kuni ühe korrani kvartalis. Erandiks on konteinerisse kogutud biojäätmed, mille konteinereid tühjendatakse kord kuus või kord kahe nädala jooksul.

“Võrreldes varasemaga on hind kõrgem, aga prügiveohinnad on tõusuteel üle Eesti,” ütles abivallavanem Jaan Leivategija, lisades, et hinnatõusu saab oluliselt leevendada, kui jäätmeid liigiti ära anda.

“Segaolmejäätmete hinnatõusu põhjustab muu hulgas kohustus neid jäätmeid järelsorteerida ja maksimaalses ulatuses ringlusse võtta,” selgitas vallavalitsuse keskkonnaosakonna juhataja Bert Holm.

Uue hankelepingu alusel alustatakse jäätmevedu tõenäoliselt 1. märtsist 2020. Jäätmevedaja teavitab elanikke uutest tingimustest hiljemalt üks kuu enne seda.

Tagasi üles