Saare maakonna laulupeole on registreerinud üle poolesaja kollektiivi

Lauljate ette astus ka laulupeo kunstiline juht Anu Lepik.

FOTO: RASMUS TÜÜTS

Tulevasuvisele Saare maakonna laulupeole on end registreerinud 55 kollektiivi kokku enam kui 1250 lauljaga. 

Laulupeo projektijuhi Rasmus Tüütsi kinnitusel käib praegu suhtlemine ka mitme väliskollektiiviga, kes on samuti avaldanud soovi meile esinema tulla. Kohalikud lauljad on aga juba asunud peo repertuaari harjutama. 

Suurem ühine avalöök Saare maakonna 52. laulupeole tehti laupäeval Valjala rahvamajas koorilaulupäeval. Valjalga tuli kokku üle 200 laulja ning ühendkooride liigijuhi Veikko Lehto ja laulupeo kunstilise juhi Anu Lepiku juhatusel lauldi läbi Pärt Uusbergi "Muusika", Kait Tamra "Oma saar", Kadri Hundi "Üksteist peab hoidma" ja Martin Körberi "Mu isamaa armas".

"Osalesin koorilaulupäeval ka ise lauljana ja sain sellest äärmiselt positiivse emotsiooni. Ka teistelt lauljatelt saadud tagasiside andis kinnitust, et laulupäev õnnestus hästi ja laulmisel on tugev ja ühendav jõud," lausus Tüüts.

Peo ettevalmistuste kohta ütles Tüüts, et veidi küsimusi tekitas ehk peole registreerimise süsteemi uuendus. 

"Aga tõepoolest ei ole veel ilmnenud selliseid kohti, mida saab mureks pidada. Kuna toimkond on tänavu peaaegu täiesti uus, siis on see väljakutse ka korraldajatele, kes kindlasti endast parima annavad," kinnitas Rasmus Tüüts.

 Mehis Tulk  

Tagasi üles