K, 30.11.2022

Liiva uus keskus pani rõõmust rõkkama

Aare Laine
, Toimetaja
Liiva uus keskus pani rõõmust rõkkama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TOKKROES ÕITSEB KA JÕULUKUUS: Muhu naisrahvatantsurühm Tokkroes publikule esinemas. Vasakult esireas Siret Jõeleht, Karin Rauk ja Piret Lember.
TOKKROES ÕITSEB KA JÕULUKUUS: Muhu naisrahvatantsurühm Tokkroes publikule esinemas. Vasakult esireas Siret Jõeleht, Karin Rauk ja Piret Lember. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Hämarduval pühapäevasel õhtupoolikul oli Liiva keskuses autole parkimiskohta raske leida. Tundus, et kõik muhulased olid tulnud osa saama. 1. advendil kuusetulede süütamisest ja uuenenud keskuse avamisest.

Kaunites Muhu rahvarõivastes nänned, noorikud ja mehed sättisid end minekule vastvalminud hoone poole, kus kohe-kohe oli algamas pidulik tseremoonia. Pärast õhtujuht Meelis Mereääre tervitussõnu heiskasid rahvarõivais muhulased hümni saatel riigilipu ja Muhu valla lipu.

Vallavolikogu esimees Ain Saaremäel tundis erilist heameelt, et muhulased ja arvukad külalised saavad nüüdsest kasutada uuenenud keskuseala.

Esimese taidluskollektiivina astus lumisel väljakul publiku ette Nännede tantsurühm Ätses. Seejärel võttis mikrofoni kaplan Gustav Kutsar. Kirikuõpetaja rõõmustas selle üle, et uuenenud keskus avatakse just esimesel advendil. Esmalt tuletas ta meelde möödunud aega.

Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

"Kokkusaamiseks piisas, kui määratlesid keskse koha – saame poe juures kokku. Nüüd on Liiva nii suureks arenenud, et pead täpsustama, millise poe juures või millises parklas võiksime kokku saada," lausus Kutsar enne õnnistamist.

Seekord süüdati tuled koguni kahel kuusel. Üks neist on pisike kuuseke ja teine suur jõulupuu. Muhu mudilaskoor ja segakoor esitasid jõululaulu. Graatsilised neiud naisrühmast Tokkroes demonstreerisid oma tantsuoskusi kergetes rahvariietes lumevaibal keereldes ja karget talvekülma trotsides.

Kallaste küla mees Karlo Paat ütles, et oli juba ammu plaani võtnud 1. advendi õhtul kodust välja tulla. "Süda rõkkab rõõmust," tõdes ürgmuhulane, nagu ta ennast ise nimetab, uut keskust imetledes.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ei olnud kitsi kiitust jagama kõigile neile, kes oma panuse Liiva keskuse uuendamisse andnud. Tunnustuskirju ja meeneid käis vastu võtmas mitukümmend tublit inimest. "See suurepärane ala on meie kõigi oma. Oleme uhked selle üle ja hoiame seda,"” rõhutas vallavanem.

Pikemalt Liiva keskuseala avamisest Saarte Hääle laupäevases reportaažis ja Kadi raadio saates "Külavahelood".

Märksõnad
Tagasi üles