R, 9.06.2023

BWB ehitab Omaani politseile 50 miljoni eest patrull-laevad

Saarte Hääl
Facebook Twitter
Comments
Foto: Jarek Jõepera

Nasva laevaehitusfirma Baltic Workboats (BWB) sõlmis Omaani politseiga 50 miljoni euro suuruse lepingu 14 patrull-laeva ehitamiseks. "See on meie jaoks väga oluline saavutus, sest Lähis-Ida turule sisenemine on olnud pikalt meie prioriteet ja me oleme lepingu nimel töötanud pea neli aastat," rääkis BWB juhatuse esimees Margus Vanaselja.

Kokkuleppe järgi ehitab laevafirma nelja aasta jooksul Omaani politseile 14 patrull-laeva, võttes aluseks ühe oma põhimudelitest, mille lahutamatu osa on BWB patenteeritud lainet läbistav vöör. "See on olnud meie pikaajaline strateegia pakkuda klientidele väljatöötatud toote platvormidel põhinevaid laevu, millele lisatakse kliendi spetsiifilised soovid ja vajadused," märkis Vanaselja. Sarnaseid patrull-laevu kasutab näiteks ka Eesti politsei- ja piirivalveamet.

Ehkki suur leping tähendab korralikku hulka tööd, ei ole uusi töötajaid laevaehitusfirmasse juurde tarvis. "Omaani lepingu täitmiseks ei ole hetkel plaanis töökäsi juurde võtta," ütles Saarte Häälele ettevõtte juhatuse liige Jüri Taal. "Tööjõuvajadust jälgime ettevõtte koguportfelli vajadustest lähtudes ja täna on see optimaalne," kinnitas Taal.

Omaani politsei ostab laevad viieaastase täishoolduse lepinguga. Selle aja jooksul ehitatakse Omaani laevade hooldusbaas ja väljaõppekeskus. "Tegemist on uue trendiga maailmas, kus suuremad kliendid soovivad tootjalt osta ka müügijärgseid teenuseid. See omakorda tähendab seda, et peame oma kõrgelt hinnatud inseneride ja laevaehituse tippspetsialistide tiimi võimekuse viima uuele tasemele ja arendama välja teenused, mida klient vajab pärast laevade kättesaamist," rääkis Margus Vanaselja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles