FC Kuressaare uus peatreener on ukrainlane Roman Kožuhovski

Jalgpalliplats.

FOTO: unsplash.com

Järgmisel hooajal istub FC Kuressaare treeneripingile tänavu Nõmme Kalju FC pronksmedalitele tüürinud ukrainlane Roman Kožuhovski.

Mõtlik FC Kuressaare uus peatreener.

FOTO: footballfacts.ru

FC Kuressaare president Priit Penu ütles, et klubi ja meeskonna tuumikuga arutati peatreeneri teemat pikalt ja valikus oli päris mitu meest. 

"Lõpuks otsustasime Roman Kožuhovski kasuks," lausus ta. "Jälgisime tema tegemisi juba Kaljus ja see kõik tundus meie jaoks sümpaatne. Konsulteerisime ka erinevate Kalju mängijatega, kelle sõnum oli positiivne, ja Romani kandidatuur on vastuvõetav ka klubi juhtmängijatele."

Penu sõnul on Roman Kožuhovski eesmärk jääda meeskonnaga Premium-liigasse püsima ja kuna koosseisus on palju noori, siis on ülesandeks ka nende arendamine. "Muidugi tuleb kogu meeskonnale anda lisakäik ja vanemad mängijad noortega korralikult ka kokku sulandada," märkis president.

Roman Kožuhovski ütles, et FC Kuressaare pakub talle tõsise väljakutse, sest esiteks on tegu eestikeelse meeskonnaga. "Eesmärgid püstitame siiski koos meestega ja anname ühiselt maksimumi, et uuele hooajale julgelt vastu minna," lausus uus peatreener. "Läheme samm-sammult edasi ja midagi konkreetset kohe välja käia ei taha. Võtame mäng haaval ning minu ja meeskonna ülesanne on saada maksimaalselt konkurentsivõimeliseks ja professionaalseks."

Meeskonna Premium-liigasse püsima jääda aidanud treenerile Dmitrijs Kalašnikovsile klubi juhtkonnal etteheiteid ei ole. "Oleme talle tehtud töö eest tänulikud, kuid leidsime, et otstarbekas on edasi minna uue treeneriga," rääkis Priit Penu, kelle sõnul on FC Kuressaare esindusmeeskond juba 90- protsendiliselt komplekteeritud.

Premium-liiga maikuu parimaks peatreeneriks valitud Roman Kožuhovskil on treeneritöö kogemust 18 aastat ja ta omab UEFA Pro litsentsi. 

Kožuhovski on töötanud nii peatreeneri kui ka abitreenerina Sloveenias ja Ukrainas selliste meeskondadega nagu FC Koper Sloveeniast ning Odessa Chornomorets ja Lvivi Karpaty Ukrainast. Eestis on ta lisaks Nõmme Kalju FC-le töötanud sellistes klubides nagu Jõhvi Lokomotiiv, Sillamäe Kalev ja JK Järve.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles