R, 22.09.2023

Soomlased tahavad Saaremaal puu otsas puhata

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
MEELITAVAD SAAREMAALE: Visit Saaremaa esindajad Riine Rander ja Kristina Mägi soomlastele vastust võlgu juba ei jää.
MEELITAVAD SAAREMAALE: Visit Saaremaa esindajad Riine Rander ja Kristina Mägi soomlastele vastust võlgu juba ei jää. Foto: Erakogu

Helsingis sel nädalalõpul toimuval rahvusvahelisel Matka turismimessil on soomlased küsinud saarlastelt konkreetseid asju. Kes soovib puu otsas puhata, kes tahab laevapileteid broneerida.

Enne, kui mess kõigile huvilistele avati, said messialal kokku üksnes oma ala professionaalid ehk turismispetsialistid.

Eilsest on mess avatud ka nn tavainimestele. Visit Saaremaa konsultant Kristina Mägi tõdes, et neilt küsitakse ikka tavaliste asjade kohta, nagu ooperipäevad, golf ja siinsed spaad.

Majutusvõimaluste kohta on aga küsitud rohkem kui tavaliselt. "Ka erilisi, mitte traditsioonilisi majutusvõimalusi. Õnneks on meil tuulikuid ja puuotsaonne, mida pakkuda," nentis Mägi.

Tema sõnul on messikülastajate hulgas palju neid, kes on kindlalt tänavu Saaremaale tulemas. Seega küsitakse saarlastelt väga konkreetseid küsimusi. "Millal mingi üritus toimub ja kas peab praamipileteid bronnima. Aga endiselt on palju ka neid, kellega alustad Eesti kaardil sellest pihta, et kuhu suunda Tallinnast hoidma peab, et Saaremaale tulla," kirjeldas turismikonsultant.

Ka Saaremaa rattateede kohta küsitakse Mägi sõnul palju. "Leti ees said just kokku kaks suvalist soomlast, kellest üks oli juba rattaga siin käinud ja teine tahtis tulla," pajatas Kristina Mägi eile pärastlõunal. "Küll neil jagus siis juttu kauemaks!"

Samuti messil osalev Johan Spa müügijuht Mario Sau tõi veel nn profipäevast rääkides välja, et võrreldes eelmise aastaga oli huvi Saaremaa vastu rohkem ja kohtumisi palju. "Kuna sel aastal on Eesti ka messi partnermaa, siis oli Eesti ala suurem ja väga atraktiivselt esile toodud," ütles Sau.

Rahvast tundus olevat vähem, kuid tõsiseid huvilisi seevastu rohkem. "Saaremaa on sel aastal ühisel pinnal kogu Lääne-Eestiga, meid esindab Visit Saaremaa, teisi ettevõtteid sel pinnal sel aastal pole," märkis Mario Sau.

Saaremaa võitis jätkusuutliku turismi konkursi

Põhjamaade suurima turismimessi Matka 2020 jätkusuutliku turismi konkursil ainsana väljastpoolt Soomet finalistide hulka pääsenud Saaremaa kuulutati eile konkursi võitjaks.

Konkursil oli voli osaleda kõigil Matka messil osalevatel ettevõtetel ja organisatsioonidel, kes väärtustavad jätkusuutlikke ja keskkonnasäästlikke põhimõtteid.

Saaremaa märk rohelisest mõtteviisist on UNESCO biosfäärialasse kuulumine, mitmed keskkonnasäästlike põhimõtetega üritused ja kohaliku tooraine au sees hoidmine.

Saaremaa valiti 22 kandidaadi hulgast Eestist ainsana viie finalisti sekka ning eilsel konkursi finaalüritusel kuulutati saarlased ka pärast Visit Saaremaa turundusspetsialisti Riine Randeri viieminutilist ettekannet, mis puudutas siinse rohelise mõtteviisi näiteid, alustades tasuta ühistranspordist, gaasibussidest ja lõpetades pilliroost joogikõrte tootmisega, võitjaks.

Lisaks tunnustusele saab võitja auhinnaks 3000 eurot.

Kertu Kalmus

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles