Jalgratturid on sunnitud koju naasma

Alver Kivi
, Toimetaja
Copy
Mihkel Räim
Mihkel Räim Foto: saaremaasport.ee

Koroonaviirus on segi ajanud ka meie välismaa klubides sõitvate jalgratturite plaanid, mistõttu ei ole järgmisel kuul kindlasti võidusõite. See sunnib mehi koju naasma.

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit teatas et rahvusvaheline võistluskalender on vähemalt kuni 3. aprillini tühistatud ning edaspidiste võistluste toimumine otsustatakse jooksvalt viiruse arenguid arvesse võttes.

Hispaanias resideeruva Israel Start-Up Nation klubi ratturi Mihkel Räime sealne kodulinn Girona kehtestas tänaval sõitvatele ratturitele trahviks 2000 eurot ning kuulutas alates 16. märtsist välja karantiini.

"Trenni sai veel teha," vahendas Mihkel Räim videopõõrdumises. "Aga kaasas pidi olema ID-kaart ja jalgratturi litsents. Kui politsei kinni pidas, siis selgus, et tegu on profiratturitega ja võis kahekesi koos sõita. Aga ei tea, mis saama hakkab ja võistlusi ei ole."

Kui esialgsete reeglite järgi oli väljas treenimine amatöörratturitele keelatud ja profiratturitele litsentsi alusel lubatud, siis see on nüüdseks juba muutunud ja ühtlaselt karmid reeglid kehtivad eranditult kõigile.

Kuna väljas treenimine on lähinädalatel mitmetes Euroopa riikides keelatud, siis otsustasid paljud ratturid kodumaale naasta. Lisaks Mihkel Räimele on sama tee ettevõtnud Iirimaal klubis EvoPro Racing sõitev Oskar Nisu.

Tagasi üles