SÜÜDISTUS ⟩ Prokurör süüdistab kolme surma põhjustajat mõrvas

Jaanuaris kolme inimese surma põhjustanud juhi auto

FOTO: Erakogu

Lääne ringkonnaprokuratuur saatis 20. mail kohtusse süüdistuse, milles heidab jaanuaris Saaremaal kolme inimese surma ja veel ühe inimese raskete kehavigastustega lõppenud autode kokkupõrke põhjustanud mehele ette mõrva. Prokuratuuri seisukoht tugineb hinnangul, et mehe ülimalt ohtlik käitumine oli tahtlik.

Kriminaalasi alustati paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumist, kui see on toime pandud joobeseisundis ning kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Prokurör Rainer Amur leidis aga tõendeid kaaludes, et  11. jaanuari traagilise sündmuseni viinud otsuste jada väärib karistusseadustiku üht tõsisematest kuriteokoosseisudest.„Prokuratuuri süüdistuse järgi teadis 34-aastane mees, et oli raskes joobeseisundis, sõitis teadlikult ja tahtlikult oluliselt kiiremini lubatud piirkiirusest ning liikus tahtlikult vastassuunavööndisse kohas, kus möödasõit on keelatud. Prokuratuuri hinnang on, et ta pidi teadma, et ohutu möödumine ei sõltu temast, vaid juhusest, kuid ei hoolinud sellest. Selline käitumine ohustab kõige tõsisemal viisil kaasliiklejaid ja on seega üldohtlik,“ selgitas prokurör Rainer Amur oma otsust.

Süüdistus on kohtusse saadetud üldmenetluses, kohtuliku arutelu aeg selgub eelistungil. Süüdistatav on praeguseni vahi all.

Karistusseadustiku mõrva käsitlevas paragrahvis on loetletud 9 erisust, mille puhul loetakse tapmist mõrvaks, sealhulgas kui inimene on tapetud üldohtlikul viisil, samuti siis, kui tapetud on mitu inimest. Süüdimõistmisel karistatakse mõrva eest kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.

Enne kohtuliku arutelu algust ei saa süüdistuse või kogutud tõendite kohta täpsemat infot anda.

Traagiline õnnetus juhtus 11. jaanuaril kell 14.47 Kuressaare–Kuivastu maanteel Kaali ristmikul, kus 27-aastane naine alustas Volvo S40-ga vasakpööret Masa–Putla maanteele, kui talle kihutas vasakult küljelt sisse möödasõidule läinud Audi A6 Avant, mida juhtis purjus Andres Reinart.

Volvo juht ja autos kaasreisijana viibinud kaheksa kuu vanune laps ning 58-aastane naine hukkusid, kolmanda, 37-aastase kaasreisija ning Audi juhi viis kiirabi Kuressaare haiglasse.

Kümmekond kilomeetrit enne õnnetuspaika oli patrullbuss fikseerinud Audi kiiruseks 138 km/h.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles