R, 2.06.2023

TÄIENDAVAD PIIRANGUD ⟩ Toitlustus- ja meelelahutuskohad tuleb laupäevast sulgeda kell 22, erapidudel kriips peal

Saarte Hääl
Facebook Twitter
Comments
Eestis tuleb valitsuse korraldusega hakata avalikes ruumides ja ühistranspordis maski kandma, järgida taas 2 + 2 reeglit ning meelelahutuskohad tuleb keskööl sulgeda.
Eestis tuleb valitsuse korraldusega hakata avalikes ruumides ja ühistranspordis maski kandma, järgida taas 2 + 2 reeglit ning meelelahutuskohad tuleb keskööl sulgeda. Foto: Marko Saarm

Toitlustus- ja meelelahutuskohad peavad alates laupäevast uksed sulgema kell 22. 

Valitsus leppis täna kokku, et 5. detsembrist hakkavad kehtima järgmised piirangud:

Kaupluste müügisaalides ja üldkasutatavates ruumides ning teenuseosutaja teenindussaalides kuni 50 protsendi täituvus. 

Kaupluse siseruumis asuvates müügisaalides ja kaubandusettevõtte üldkasutatavates ruumides ning teenuseosutaja teenindussaalides ei tohi korraga rohkem viibida inimesi, kui seda võimaldab kuni 50-protsendiline ruumi täituvus. Sealhulgas peavad inimesed järgima ka 2+2 reeglit, ehk koos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistest tuleb hoida kahemeetrist vahemaad.

Toitlustusettevõttes ja meelelahutuskohtades ning avalike ürituste toimumiskohtades viibimise piirang kella 22-6ni

Kella 22-st kuni 6-ni peavad oma uksed külalistele sulgema toitlustusettevõtted, meelelahutuskohad ja need avalike ürituste toimumiskohad, kus üritusel osalejatele ei ole tagatud statsionaarset istekohta.

Toitlustusettevõtetes jääb endiselt lubatuks klientidele toidu kaasa müümine või kuller- ja veoteenuse võimaldamine toidu ostmiseks. Üheski nimetatud kohas pole lubatud ka erapidude korraldamine. Samuti ühtlustatakse nõuded avalikele üritustele ning sordi- ja liikumisüritustele.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et kuna viirus levib Eestis laialdaselt ka avalikus ruumis, kust see viiakse oma kodudesse ja perekondadesse, pidi valitsus veelgi piirama rahvarohkeid vaba aja veetmise võimalusi.

"Pea igapäevaseks saanud teated koroonaviirusele oma elu kaotanutest ei ole ju pelk statistika. Need on Eesti inimesed, kes kõik on meie emad ja isad, õed ja vennad, tütred ja pojad, meie lähedased ja kallid. Oleme kohustatud tegema kõik endast sõltuva, et neid kaitsta ning selle ränkade tagajärgedega viiruse levikut pidurdada ja kontrollida.“

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles