Keskraamatukogus ootab digihõngune jõulutuba

Kristina Õun
, Reporter
Copy
TEISTMOODI JÕULUTUBA: Maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv seadis tuba üles mitu nädalat, meisterdades ise klaviatuuridest kuusepuid ja CD-dest jõuluehteid.
TEISTMOODI JÕULUTUBA: Maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv seadis tuba üles mitu nädalat, meisterdades ise klaviatuuridest kuusepuid ja CD-dest jõuluehteid. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saare maakonna keskraamatukogu teisel korrusel ootab lapsi digikultuuri- ja rahvajututeemaline jõulutuba, teretulnud on nii lasteaiarühmad, klassid kui ka üksikud uudistajad.

Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv on juba 15 aastat igaks 1. detsembriks   raamatukogu 2. korrusele sisustanud mõnest teemast lähtuva jõulutoa.

 Ideed tulevad Liiliale pähe alati spontaanselt ja üsna kummalistel hetkedel, kas siis koristades või suisa keset ööd. Tänavu tuli ta  mõttele luua lastele digikultuuri- ja rahvajututeemaline jõulutuba, mille ülesseadmine võttis paar nädalat. 

“Meil on igal aastal mingi teema, olgu siis raamatu või kirjanikuga seotud, kuid tänavu ühendasime omavahel digikultuuri ja rahvajutud,” rääkis Liilia. Jõulutoa kaunistamiseks otsis ta kokku vanu klaviatuure, arvutihiiri ja CD-sid. “CD-de augustamine ja tamiili otsa ajamine oli omaette töö,” tunnistas Liilia naerdes.

See-eest on nüüd lasteosakonnas võimalik aega veeta vanadest klaviatuuridest tehtud jõulukuuskede keskel, aga siit leiab ka klapiga telefonide ja muude tehnikavidinatega kaunistatud samblapärja ning MAC-ist kuuleb rahvajutte, mis omakorda kaks teemat omavahel lõimuma paneb. 

Juhataja sõnul on jõulutuppa oodatud lasteaiarühmad ja kooliklassid, kes võivad tulla tutvuma digikultuuri- ja rahvajututemaatikaga või ka siin oma üritust läbi viima. “Tuleb vaid eelnevalt ühendust võtta ja meile oma soovidest teada anda,” sõnas Liilia, kellega saab ühendust meilitsi liilia.koiv@saare.ee või telefonil 45 20 730.

Liilia Kõivu sõnul on rõõmustav näha, et tee raamatukokku ja trepist üles lasteosakonda leiab aina rohkem lapsi, kes pärast kooli seal aega veedavad, lauamänge mängivad, raamatuid uurivad või lihtsalt pisut puhata ja nurgas madratsil lösutada tahavad. 

Digikultuuri- ja rahvajututeemaline jõulutuba ootab lapsi jaanuari keskpaigani. Käsitööhuvilistele täiskasvanutele, aga miks mitte ka noortele, võib samal ajal huvi pakkuda lasteosakonnas avatud 70 paariga kindanäitus, kust saab inspiratsiooni kaunite mustriliste kinnaste kudumiseks.

Tagasi üles