Talv toob nii lusti kui ka traumasid

RADA VABAKS! Keidy on üks nendest lastest, kes lume saabudes käib kodus nagu kuuvarjutus ning on võtnud eesmärgiks ära kasutada kõik kaunid talvepäevad, mis ilmavanal pakkuda on – koju tuleb tüdruk vaid korraks sööma ja sooja saama ning siis taas kelgutama! FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Lumerohke nädal Saaremaal andis taas võimaluse talvemõnusid nautida. Samas on suurenenud lume ja libedusega kaasnevate traumade hulk.

Tellijale Tellijale

Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Mihkel Laidna sõnul ei ole lumi ja jäide õnneks väga suuri vigastusi kaasa toonud. Viimase nädala jooksul pöördus libeduse tagajärjel saadud trauma tõttu haigla EMO-sse 24 inimest.

Lume tulekuga on metsad ja künkad täitunud suusatajate ja kelgutajatega. Tihtilugu jätab lapsevanema süda kelgumäel möllavaid lapsi vaadates lööke vahele, sest ülemeelik meeleolu ja uljad liud on napilt ohutuse piiril. Kuigi enamik lapsevanemaid on pärast paari lumevaest aastat oma järeltulijatele nüüd turvalise talvemeelelahutuse põhireeglid meelde tuletanud, võib mänguhoos siiski üht-teist juhtuda.

Tagasi üles
Back