T, 6.06.2023

Päästeamet: külastuskeskus ei täida tuleohutusnõudeid

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments
OHUTUS ON OLULINE! MTÜ Kaali Külastuskeskus juhatuse liikme Alver Saguri sõnul on väiksemad ohutusalased puudused hoones juba likvideeritud. "Meie keskus teenindab ju inimesi ja külaliste ohutus on kõige tähtsam. Kui kontrolli käigus on leitud puudused, tuleb need ilmtingimata lahendada."
OHUTUS ON OLULINE! MTÜ Kaali Külastuskeskus juhatuse liikme Alver Saguri sõnul on väiksemad ohutusalased puudused hoones juba likvideeritud. "Meie keskus teenindab ju inimesi ja külaliste ohutus on kõige tähtsam. Kui kontrolli käigus on leitud puudused, tuleb need ilmtingimata lahendada." Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Päästeamet leidis Kaali külastuskeskuses olulisi tuleohutusnõuete rikkumisi, vaatamata sellele, et hoonele on antud nii ehitus- kui ka kasutusluba. Saaremaa vallavalitsusel kui endise Pihtla valla õigusjärglasel dokumentatsiooni külastuskeskuse kohta ei ole.

Päästeamet viis 28. mail Kaali külastuskeskuses läbi paikvaatluse, kus muu hulgas selgus, et hoones puuduvad kohustuslikud tuletõkkesektsioonid ja evakuatsioonipääsud.

“Ehitisregistri järgi on aga maja jaoks 2003. aastal välja antud ehitusluba ja 2005. aastal kasutusluba,” tõdes Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhtivinspektor Maria Vahter külastuskeskuse kohta tehtud märgukirjas.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles