N, 9.02.2023

MAAILM ⟩ USA vs. Hiina: Lahing SARS-CoV2 tekke küsimuses

Urmas Kiil
USA vs. Hiina: Lahing SARS-CoV2 tekke küsimuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
HEITLUS: Valge Maja endise peremehe Donald Trumpi (vasakul) ajal alanud ja praeguse presidendi Joe Bideni ajal jätkuv USA-Hiina vastasseis on võtnud veel ühe pöörde. Nüüd vaieldakse uue koroonaviiruse päritolu üle. Võib oletada, et võitjal õnnestuks vastase autoriteedi märkimisväärselt õõnestada. Pildil on ka Hiina riigipea ja kommunistliku partei peasekretär Xi Jinping.
HEITLUS: Valge Maja endise peremehe Donald Trumpi (vasakul) ajal alanud ja praeguse presidendi Joe Bideni ajal jätkuv USA-Hiina vastasseis on võtnud veel ühe pöörde. Nüüd vaieldakse uue koroonaviiruse päritolu üle. Võib oletada, et võitjal õnnestuks vastase autoriteedi märkimisväärselt õõnestada. Pildil on ka Hiina riigipea ja kommunistliku partei peasekretär Xi Jinping. Foto: FT.com

Viimasel ajal on USA võimud üha agaramalt nõudnud Hiinas asuva Wuhani viroloogia instituudi täiendavat uurimist. Samas on Hiina ametlik meedia välja käinud nn vastuteooria, mille kohaselt on uus koroonaviirus pärit hoopiski USA Fort Detricki sõjaväebaasist.

Tõepoolest, raske on eirata fakti, et Covid-19 esimesed haigusjuhtumid registreeriti just Wuhanis, kus asub maailma üks tuntumaid koroonaviiruste uurimiskeskusi. Sellest hoolimata lükkas aga Hiina tervishoiuministri asetäitja Zeng Yixin taas kategooriliselt tagasi oletused, et uus koroonaviirus hakkas inimliku eksimuse tõttu levima Wuhani laboratooriumist.

Säärane avaldus tehti ajal, mil Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) teatas kavatsusest alustada uut etappi uuringutes, mille eesmärk on uue koroonaviiruse päritolu väljaselgitamine. Zeng Yixin teatas, et on WHO plaanidest suisa šokeeritud.

Märksõnad
Tagasi üles