ÜLESKUTSE ⟩ Tee Eestile kingitus terviserajal

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Suusatajad. Foto on illustratiivne
Suusatajad. Foto on illustratiivne Foto: www.freepik.com

Ka sel aastal kutsub SA Eesti Terviserajad inimesi üles tähistama riigi sünnipäeva tervisliku liikumisega. Traditsiooniline algatus “Vabariigi terviseks!” kestab 24.-27. veebruarini ning nelja päeva jooksul kogutakse üle Eesti terviseradadel liikumiskilomeetreid.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokese sõnul on esmakordselt 2006. aastal välja kuulutatud algatusest, mille raames kogutakse vabariigi sünnipäeva puhul liikumiskilomeetreid, tänaseks saanud oodatud ja suure osalejate hulgaga ettevõtmine. Näiteks eelmisel aastal liiguti kampaaniaperioodil terviseradadel rekordiliselt enam kui 102 000 kilomeetrit.

“Teeb heameelt, et igal aastal tullakse radadele pidupäeva tähistama aina enam ning et üha rohkem on kinnistumas arusaam, et liikumine värskes õhus on kasulik kingitus nii endale, oma perele kui ka kogu Eestile. Seda kingitust ei peaks aga tegema mitte ainult vabariigi aastapäeval, vaid mõned korrad nädalas!” julgustab Lõoke igapäevaselt liikuma.

Lõoke lisas, et lumerohke talv on valmistanud suurt rõõmu kõigile suusasõpradele. “Ligi kolm kuud on väldanud suusailm toonud radadele kogenud aga ka uusi suusatajaid. Siinkohal tahan tänada kõiki rajameistreid, kes on järjekindlalt hooldanud sadu kilomeetreid suusaradu üle Eesti.”

Nagu ka eelnevatel aastatel toimub liikumiskilomeetrite arvestus reaalajas Eesti Terviseradade veebis www.terviserajad.ee ning selleks peaksid kõik liikujad terviserajal käimise järel distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke ööpäevaringselt avatud terviseradu, näiteks parkides ja metsades liigutud vahemaad. Nii on kõigil võimalik leida kodulähedane ja turvaline paik liikumiseks. Samuti on kõik liikujad oodatud jagama pilte ja videosid sotsiaalmeedias, teemaviitega #terviserajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles