T, 30.05.2023

Torn ja Pannas lõpetasid ebaõnnestunud nädalavahetuse punktikatse võiduga

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Torn-Pannas
Torn-Pannas Foto: Sven Kollus

Torn - Pannase ERC hooaja avaetapp ei sujunud ootuspäraselt, kuid pakkus sellest hoolimata ka positiivse emotsiooni.

Reedest pühapäevani sõideti Põhja-Portugalis, Fafe piirkonnas Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja 2022 avaetapp. Möödunud aasta ERC Junior klassi meistritele Ken Tornile ja Kauri Pannasele oli see ERC sarja debüütvõistluseks Rally2 autol.

Reedesel avakatsel näitasid eestlased viiendat aega ja jäid liidritest 1,2 sekundi kaugusele.

Laupäeva avakatsele startisid saarlased 16. autona. Kahjuks sai Torn - Pannase võistluspäev kiire lõpu, sest juba avakatse esimeses pooles sai teel olnud liigsest mudast alguse tehniliste murede jada, mis viis lõpuks mootori ülekuumenemiseni ja katkestamiseni. Õhtul vaatas Torn - Pannase Ford Fiesta Rally2 autole hooldust pakkuv C-Rally Team võistlustehnika üle ning üheskoos tõdeti, et õnneks ei saanud mootor viga ning pühapäeval saavad eestlased taas minna vajalike kilomeetreid koguma.

Kui pühapäeva esimesed kaks katset said Torn - Pannas sõita heas tempos ja näitasid katsetel vastavalt üheksandat ja seitsmendat katseaega, siis 12. kiiruskatse järel pidid eestlased tõdema, et viimasel katsel oli auto iluvõre lahti tulnud ja radiaatorile augu sisse surunud. See tähendas, et järgnevad kaks katsed sõitsid mehed autoga, mis oli Road modes.

Peale hoolduspausi, kus auto taas töökorda seati, näitasid eestlased korduvkatsetel kümnendat ja kuuendat aega. Võistluse eelviimane katse tagantpoolt startinud võistlejatele tühistati ning nii jäi terve nädalavahetuse keerulistes, mudastes ja libedades tingimustes sõidetud rallil sõita veel üks katse, mis oli ühtlasi ka ERC hooaja esimeseks punktikatseks.

Kuna Torn - Pannasel polnud viimasel katsel enam midagi kaotada vaid ainult võita ning auto seade ning enesetunne tundus ka hea, siis mindi püüdma maksimumpunkte ja see neil ka õnnestus. Muidu mõrule nädalavahetusele seega väga magus ja 5 punkti väärt lõpp.

Ken Torn: "Oli oodata, et ilm teeb ralli keeruliseks. kuid paraku oli meil ka muid seikluseid. Kahjuks jäi palju vajalike kilomeetreid sõitmata, mis oleks meid kiiremini edasi aidanud. Power Stage katseks erilist plaani polnud, kuid olime selleks hetkeks auto ja enesetunde järjest paremaks saanud. Nüüd tuleb tublisti vaeva näha ja loota, et Assooridel tuleb parem võistlus, kuigi ka seal tuleb asuda starti eelneva kogemuseta. Põnev saab igal juhul olema."

Kauri Pannas: "Kahjuks kõik nii hästi ei sujunud, kui me lootsime, kuid see teebki selle spordi eriliseks ja ettearvamatuks. Kindlasti pean mainima, et äraütlemata põnevad katsed on siin. Oma vürtsi ei jätnud lisamata ilmastik. Ralli lõpu mõrudust vähendas Power Stage hea tulemus. Uus väljakutse on jube põnev ja tööd on vaja veel kõvasti teha."

Torn - Pannas teevad järgmise ERC stardi juba kahe nädala pärast, kui 25.-27. märtsini sõidetakse järjekorras 56. Assooride ralli.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles