R, 3.02.2023

MAAILM ⟩ Poola lõpetas Valgevene piiril müüri ehitamise

Urmas Kiil
Poola lõpetas Valgevene piiril müüri ehitamise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KINDEL JA TURVALINE: Poola ja Valgevene piiri külastas hiljuti ka Poola peaminister Mateusz Morawiecki, kes ütles ehitajatele tänusõnu nende panuse eest riigi ja kogu Euroopa Liidu julgeoleku tagamisel.
KINDEL JA TURVALINE: Poola ja Valgevene piiri külastas hiljuti ka Poola peaminister Mateusz Morawiecki, kes ütles ehitajatele tänusõnu nende panuse eest riigi ja kogu Euroopa Liidu julgeoleku tagamisel. Foto: polskieradio.pl

Poolat Valgevenest eraldava müüri pikkus on 186 kilomeetrit. See on veidi vähem kui pool kahe riigi ühise piiri kogupikkusest.

Piirimüüri ehitustööde lõpetamisest teatas juunikuu viimasel päeval Poola siseminister Mariusz Kamiński. “Meie poolt püstitatud barjäär eraldab meie kodumaad diktaator Lukašenka kuritegelikust režiimist,” ütles ta Ida-Poolas Kuźnica vallas (gmina Kuźnica) asuvas piiripunktis.

Deutsche Welle uudisteportaali andmetel on vastvalminud piiritõkke kõrgus 5,5 meetrit. Selle ehitamiseks kulutati umbes 350 miljonit eurot (teistel andmetel koguni 400 miljonit eurot). Müüri pikkus on 186 kilomeetrit – see on pea pool Valgevene-Poola piiri kogupikkusest.

Märksõnad
Tagasi üles