T, 6.12.2022

MAAILM ⟩ Konsort-kuninganna Camilla revanš

Urmas Kiil
Konsort-kuninganna Camilla revanš
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2005. aasta kevadel, kui Camilla astus uude abiellu mehega, keda olevat alati siiralt armastanud – troonipärija prints Charlesiga, kellest nüüd on saanud kuningas Charles III.
2005. aasta kevadel, kui Camilla astus uude abiellu mehega, keda olevat alati siiralt armastanud – troonipärija prints Charlesiga, kellest nüüd on saanud kuningas Charles III. Foto: biography.com

Suurbritannial pole nüüd mitte ainult uus kuningas, Charles III, vaid ka uus kuninganna – Walesi printsess ja Cornwalli hertsoginna Camilla. Paljude brittide silmis oli see naine kaua aega "kurjuse kehastuseks". Arvati ju, et ta on kaudselt süüdi printsess Diana surmas, kirjutab Pariisi ajaleht Le Figaro.

Veel selle aasta veebruaris andis äsja siitilmast lahkunud kuninganna Elizabeth II Camilla Parker Bowlesile (neiupõlvenimega Camilla Shand) kui tulevasele kuningannale oma õnnistuse. Tõsi, ametlikult kutsutakse teda siiski konsort-kuningannaks (ingl k queen consort; konsort – saatuse- või elukaaslane – toim).

Omal ajal sellest teemast avalikkusele palju ei räägitud. Camilla oli prints Charlesi (nüüd juba kuningas Charles III) kauaaegne armuke ja alates 2005. aastast tema seaduslik abikaasa.

Märksõnad
Tagasi üles