K, 1.02.2023

MAAILM ⟩ Mees istus kohtuvea tõttu võõra kuriteo eest 38 aastat trellide taga

Urmas Kiil
Mees istus kohtuvea tõttu võõra kuriteo eest 38 aastat trellide taga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
KOHTUVEA OHVER: Maurice Hastings kuulab Los Angelesi kõrgema kohtu otsust, mis tühistas tema süüdimõistmise mõrvas ja vabastas ta aastakümneid kestnud vangistusest. Pilt on tehtud oktoobri lõpus.
KOHTUVEA OHVER: Maurice Hastings kuulab Los Angelesi kõrgema kohtu otsust, mis tühistas tema süüdimõistmise mõrvas ja vabastas ta aastakümneid kestnud vangistusest. Pilt on tehtud oktoobri lõpus. Foto: cbsnews.com

69-aastane ameeriklane istus tapmise eest süüdi mõistetuna 38 aastat vanglas ja vabanes alles pärast DNA-analüüsi, kirjutab USA lääneranniku ajaleht The Los Angeles Times.

1983. aastal pandi Californias Inglewoodi linnakeses toime ränkraske kuritegu. 30-aastane Roberta Wydermyer, kes oli teel supermarketisse, tapeti lasuga pähe. Enne surma oli naist röövitud ja vägistatud. Surnukeha leiti ohvri oma auto pakiruumist.

Hukkunu lesk ja sõber teatasid politseile, et nägid Roberta ärandatud auto roolis tundmatut meest. Mõne aja pärast esitas prokuratuur tapmissüüdistuse Maurice Hastingsile, kes praegu on 69-aastane.

Märksõnad
Tagasi üles