P, 4.06.2023

Saarlasest lendoravate uurija elutöö sai näituseks

Mehis Tulk
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Illar Muuli joonistus lendoravast, tänavusest Eesti aasta loomast.
Illar Muuli joonistus lendoravast, tänavusest Eesti aasta loomast. Foto: Eesti Loodusmuuseum

„Mees puu otsast“ — Eesti Loodusmuuseum tutvustab lendoravate uurija, Saaremaalt pärist Illar Muuli elutööd.

Eesti Loodusmuuseumis avati eile näitus "Illar Muul – mees puu otsast“, mis jutustab läbi fotode ja joonistuste kodumaal vähetuntud, ent maailmas hinnatud lendoravate uurija ja viroloogi Illar Muuli (1938-2020) lugu.

„Illar Muul on kahtlemata oma valdkonna suurkuju. See sõjapõgenikuna välismaal üles kasvanud ja teadlaseks sirgunud Saaremaa juurtega mees on aga jäänud kodumaal võrdlemisi tundmatuks. Meie uus näitus on austusavaldus Illar Muulile ja võimalus tutvustada tema elutööd Eestis,“ ütles näituse kuraator Leida Ojasoo.

Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks toonitas, et avatav näitus sündis tänu praegusele Eesti Suursaadikule Rootsis ja omaaegsele Eesti Suursaadikule Kanadas Toomas Lukile. „Pärast Illar Muuli lahkumist aitas Toomas Lukk teadlase pärandi Eestisse toimetada,“ rääkis Jõks.

Näitusel on esitatud üle 20 Illar Muuli tehtud joonistust erinevatest lendorava liikidest, kes olid Muuli uurimisobjektid, sh ka harilikust lendoravast, kes on tänavu Eesti aasta loom. Samuti saab näitusel tutvuda enam kui 20 ajaloolise fotoga teadlase elust ja teadustööst.

Lisaks põhitegevusele on Muuli maailmakuulsaks leiutiseks on rippteed, mida kasutatakse pea igas seikluspargis.

Trepigalerii näitus jääb avatuks Eesti Loodusmuuseumis (Tallinn, Lai 29a) kuni augusti lõpuni.

Illar Muuli kohta saab lisa lugeda siit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles