E, 2.10.2023

ANDRES SEPP ⟩ "Kriisipiirkond Saaremaa – tule ja ela üle!"

Andres Sepp
, Saarte Hääle tegevtoimetaja
Facebook
Comments
Saaremaal kestab turismisuvi heal juhul septembrini, mil peetakse toidufestivali. Siis tuleb väike paus ja taas leiavad külalised tee meie juurde Saaremaa rallile ja Kolme päeva jooksule oktoobrikuus.
Saaremaal kestab turismisuvi heal juhul septembrini, mil peetakse toidufestivali. Siis tuleb väike paus ja taas leiavad külalised tee meie juurde Saaremaa rallile ja Kolme päeva jooksule oktoobrikuus. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Sel moel Saaremaad kui turismipiirkonda reklaamivat üleskutset pole keegi teinud ja küllap vist ei tehtagi. Nali naljaks, kuid turismi vaates oleme me viimased kolm aastat kriisipiirkonnas elanudki.

Kõigepealt tabas meid koroona. Saared olid lukus, Saaremaale kleebiti maailmas külge koroonasaare nimi ja katastroofipiirkonna maine. Suvi 2020 läks selle nahka, kuigi mõned ettevõtjad väitsid, et polnudki väga hull. Aga välisturistide arv kuivas päris kokku.

2021. aastal hakkas see küll veidi taastuma, kuid mitte hoogsalt. Õnneks lõi rekordeid siseturism, millest lõikasid tulu nii saared kui ka mandri turismipiirkonnad. Esmajoones muidugi Pärnu. Suvel 2021 tabas Saaremaa turismi taas minikriis, kui rikkis parvlaev Tõll Kuivastus kaisse põrutas ja põhjalikku kõpitsemist vajas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles