TALUNIK HEIMO NÄÄLIK “Söukest asja pole mul küll olnud, et ei tahtnud tööle minna!"

Aare Laine
Copy
HEIMO NÄÄLIKULE on traktoristiamet toonud tuntust üle Eesti. Töövapruse medal on teiste medalite, märkide ja tänukirjade kõrval kõige suurema väärtusega. Ühel rinnamärgil ilutseb kiri “Vabariigi parim traktorist”.
HEIMO NÄÄLIKULE on traktoristiamet toonud tuntust üle Eesti. Töövapruse medal on teiste medalite, märkide ja tänukirjade kõrval kõige suurema väärtusega. Ühel rinnamärgil ilutseb kiri “Vabariigi parim traktorist”. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kunagise Saaremaa suurima, Kaarma kolhoosi liikmed saavad kokku 15. juunil. Tänases leheloos aga mõned meenutused inimestelt, kes aastaid ühisvankrit vedades põldudel, farmides ja töökodades tööd teha rassisid.

Siiamaani keerab rooli Heimo Näälik, aastakümneid kolhoosis traktoristiametit pidanud Tahula mees. Tänavugi ajas ta oma T-25ga põllul kartulivaod sisse. Kolhoosis käis Heimo käe alt läbi ligi veerandsada traktorit. Alustas RS-09ga ja lõpetas suure kollase K-701ga.

Nääliku Tahula talu koduõu on imetlusväärne. Kiviaiad, pügatud muru, lillepeenrad, miniskulptuurid, elamud ja kõrvalhooned.

Tagasi üles