Saarlased saavad voldikud oluliste numbritega

Karin Närep.

FOTO: Kristiina Maripuu

Saare maakonna siseturvalisuse nõukogu tellib 15 000 infovoldikut, mis sisaldavad siseturvalisuse valdkonna kõige olulisemaid telefoninumbreid.

Vajadus tagada kõige olulisemate siseturvalisuse valdkonna telefoninumbrite olemasolu ohuolukorras kõige käepärasemal viisil, koorus välja läinud aastal siseturvalisuse nõukogu eestvedamisel toimunud ümarlaudadel Orissaares, Nasval ja Ruhnus.

“Osalenud inimeste seisukoht oli, et kuigi vastavat infot on tõepoolest nii meedia vahendusel kui ka erinevate asutuste veebilehtedel, on hätta sattudes, sealjuures arvestades, et inimesed võivad minna paanikasse, oluline, et oleks olemas paberil voldik,” selgitas siseturvalisuse nõukogu esimees, valla arendus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Karin Närep.

Ettepanekut arutanud nõukogu võttis arvesse ka kohaliku kiirabi toetava seisukoha ja otsustas vastava infomaterjali loomise lülitada oma tänavusse tööplaani. Plaani elluviimist rahastab siseministeerium.

Siseturvalisuse nõukogusse kuuluvad vallavalitsuse, kohalike riigiasutuste, Kaitseliidu ja kolmanda sektori esindajad. Nõukogu peamine ülesanne on kaardistada siseturvalisuse probleeme maakonnas ning pakkuda välja võimalikke lahendusi, sh sisendina arengukavadesse.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles