Linnateatrist saab sihtasutus

Kuressaare linnateater

FOTO: Peeter Kukk/Saarte Hääl

Vabariigi valitsus andis eile kultuuriminister Indrek Saarele volituse sihtasutuse Kuressaare Teater asutamiseks.

Uue sihtasutuse asutajad on ühiselt riik ja Saaremaa vald. Pärast asutamist viib vald läbi senise munitsipaalasutuse Kuressaare Linnateater tegevuse lõpetamise ning korraldab töötajate ja varade liikumise sihtasutuse alla.

Samanimeline sihtasutus on Saaremaal ka varem tegutsenud. Nimelt ühendas see endas Kuressaare kunagise teatrimaja taastamise eestvedajaid ja kohaliku harrastusteatri entusiaste. Sihtasutus lõpetas tegevuse 11 aastat tagasi.

“Kuressaare teater on teinud taasasutamisest peale head tööd. On selge, et see teater kannab endas väga olulist kohaidentiteeti, mis on vajalik saartele ning äärmiselt tähtis kogu Eesti kultuuriruumi mitmekesistamisel,” ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Saaremaa abivallavanem Helle Kahm tõdes, et ettevalmistused Kuressaare Linnateatri ümberkorraldamiseks sihtasutuseks on tänaseks kestnud veidi üle aasta. “Hetkeline paus läbirääkimistes andis kõigile osapooltele aega teema veel kord rahulikult läbi mõelda ja nüüd on põhjust ainult rõõmustada. Kohtume teatris!” lausus ta.

Sihtasutuse vormis töötavatel etendusasutustel on sarnased rahastamise põhimõtted. Publikule on see omandivorm tajutav näiteks mitmekülgse ja kõigile sihtgruppidele suunatud repertuaari kaudu, sest sihtasutus teeb näitekunsti kõigile sihtgruppidele ja toob lavale erinevaid žanre alates maailmaklassikast nüüdisdramaturgiani.

Sihtasutuse vorm ei muuda ega lõpeta Kuressaare Linnateatri senist tegevust kogukonda ja laiemalt valdkonda kaasava ning mitmesuguseid teenuseid pakkuva teatrimajana. 

Sihtasutuse Kuressaare Teater juhatuse liige ja nõukogu liikmed nimetatakse edaspidi, enne sihtasutuse asutamislepingu ja sellega kinnitatud põhikirja notariaalset tõestamist.

Tagasi üles