Saarlastest ergutustantsijad tõid MM-ilt seitsmenda koha

FOTO: Rasmus Kooskora

Ergutustantsijate tiim TalTech Cheerleaders, kuhu kuuluvad ka saarlased Marin Saagpakk ja Tauri Põldema, pälvis möödunud nädalal USA-s toimunud maailmameistrivõistlustel seitsmenda koha.

Esimeste eestlastena Ameerika Ühendriikides ICU Cheerleading´u maailmameistrivõistlustel osalenud tiim pääses finaali ja saavutas seal oma kategoorias 7. koha.

"Oleme tulemusega ülimalt rahul," kinnitas Marin Saagpakk. "See on üsna hea saavutus, kui esmakordse osalemise järel finaali pääsetakse." Tema sõnul oli see Eesti tiimi jaoks küll unistus, aga et see tõesti nii läheb, selles nad küll kindlad ei olnud.

"Võistluse tase oli väga kõrge, konkurendid väga kogenud ja osavad," tähendas Saagpakk.  Tema sõnul kiideti eestlaste kava tempot ja energiat, loomingulisi püramiide, lendajate painduvust, trikkide mitmekesisust ning chanti-osa (mille eesmärk on panna publik kaasa elama – toim) selgust ja täpsust.

"Nüüd, kui koju jõuame, siis kohe esimesel nädalavahetusel tuleb meile trenni andma Soomest pärit maailmameister Mika Pennanen," rääkis Saagpakk. "Temaga üritame oma kava veidi keerulisemaks saada ja siis tehakse otsus, kas läheme ka juunis Peterburis toimuvale EM-ile."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles