Kevadüminal 64 noort solisti

Mehis Tulk
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Saarte Hääl

Laupäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimuval Saare maakonna noorte solistide konkursil astub kuues vanuserühmas üles kokku 64 finalisti.

Finaalile eelnes piirkondlike konkurssidena neli eelvooru: Lääne-Saaremaa Rannalapse Laulud 14. aprillil Salme rahvamajas, Ida-Saaremaa Laulumaias 17. aprillil Tornimäe rahvamajas, Kesk-Saaremaa Viisivakk 4. mail Aste klubis ja Kuressaare Laululind 3.–4. mail Kuressaare gümnaasiumis.

Finaalis astub 3–4-aastaste vanuserühmas üles viis solisti, 5–7-aastaste ja 8–10-aastaste rühmas 17, 11–13-aastaste vanuserühmas 13 solisti, 14–16-aastaste rühmas kuus ja 17–19-aastaste grupis viis solisti.

Võistulaulmine toimub kolmel kontserdil: nooremad vanuserühmad kell 12, keskmised kell 15 ja vanemad kell 18. Kuressaare Kultuurivara projektijuht Ester Soe ütles, et enamik lugusid tuleb esitamisele saateansambliga, mida juhatab Veikko Lehto. Tasuta kontserte on oodatud kuulama kõik huvilised.

Lauljaid kuulab ja hindab lõppvoorus viieliikmeline žürii, igas vanusegrupis antakse välja kolm auhinnalist kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles