Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tiidrek Nurme jooksis end poolmaratonis Eesti meistriks

Tiidrek Nurme. FOTO: EKJ/Marko Mumm

Narva Energiajooksul joostud Eesti meistrivõistlustel poolmaratonis triumfeeris meestest Tiidrek Nurme, kes läbis 21,1 km pikkuse distantsi 1.07.11-ga. Ta edestas 1.13.50 jooksnud Roman Fostit ja 1.13.56 kirja saanud Raido Mitti.

“Stardis oli mulle väike üllatus, et keegi kaasa ei tulnud,” tunnistas Nurme, kes lootis, et hea sõber Ibrahim Mukunga siiski tuleb. “Tahtsin talle ära teha, sest meedia Eestis juba kurdab, et ta kogu aeg võidab, aga tuli välja, et peale minu oli täna ka teisi mehi, kes temast kiiremad olid. On võidetav mees.”

Tiidrek Nurme hinnangul jooksis ta vist esimese kilomeetri liiga kiiresti ja konkurendid hoidsid end tagasi. “Mina tegin oma tempot ikka edasi, teised vist jäid seda teise koha mängu tegema ja algusest peale,” märkis ta pärast ligi 30-kraadises kuumuses toimunud võistlust.

“Sain omas tempos joosta ja sealt see võit tuli, teised passisid üksteist ja nii see vahe kärises. Kuuma kannatasin ära, jää oli mütsi sees ja joogipudelid rajal. Tuli sellega arvestada ja ainult targa jooksuga saab sellises ilmas hakkama.”

Samas oli Narva jooks Nurmele ettevalmistuseks sügisel Dohas toimuvateks kergejõustiku maailmameistrivõistlusteks. Mehe sõnul on ta kogu aeg treeninud ja ennast töös hoidnud. Võistlus Narvas oli tema kalendris olemas, aga nii mõnegi teise jooksu on ta ära öelnud.

Juulikuus tahab Tiidrek Nurme joosta Euroopa karikavõistlustel 10 000 m, et siis hakata vaikselt Doha poole vaatama. “Tänane oligi minu jaoks ka õppetund sellises kliimas hakkama saamiseks. Seal on südaöösel start ning õnneks mitte päikese käes ja asfalt on ka natuke maha jahtunud. Maraton saab kindlasti olema Dohas üks suur väljakutse,” lausus jooksuäss.

Naistest oli kiireim Liina Luik 1.21.38-ga, 7. oli Liliana Torn 1.30,47-ga.

Tagasi üles
Back