FC Kuressaare võitles Transi vastu mängides välja viigi

Alver Kivi
, Toimetaja
Copy
Mairo Miil võitleb palli pärast.
Mairo Miil võitleb palli pärast. Foto: Alver Kivi

Kui pärast kahte suurt kaotust lõi võib-olla nii mõnegi fänni usk kõikuma, siis laupäeva õhtul tõestas FC Kuressaare, et on mängus jalgpalli Premium-liigas tagasi, kui viigistas koduväljakul kaotusseisust JK Narva Transiga sündmusterohkes kohtumises 1 : 1.

“Kui oleme 0 : 1 kaotusseisus, ei realiseeri ise penaltit ja veidi enne lõppu lööme ikkagi värava, siis see rõõmustab,” rääkis peatreener Jan Važinski. “Mehed näitasid, et meeskonnal on sisu ja võideldi ning kõige tähtsam on see, et mängisime lõpuks päris korralikku jalgpalli. Ei olnud ainult pikk sööt, sest rünnakus oli loovust, mis puudus mängu alguses.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises olid külalised esimesel poolajal kerges ülekaalus ja 26. minutil lõi Anton Škinjov nurgalöögijärgsest olukorrast 1 : 0. Võõrustajatel oli ka võimalus viigistada, kui Sander Laht saatis palli karistuslöögist külaliste väravalatti.

„Narva lubas meil mängida ja me ei saanud aru, kuidas sellist vabadust kasutada,” märkis Jan Važinski. “Esimesel pool-

ajal oleks võinud igal pool mängida, aga eksimused olid ja mäng ei läinud. Teisel poolajal oli kvaliteeti rohkem ja tublid olid ka mängijad, kes tulid vahetusest.”

Pärast puhkepausi sai Kuressaare oma mängu paremini käima ja üha rohkem hakkas tekkima olukordi ka Transi värava all. 53. minutil teenis Transi värava autor teise kollase kaardi ja saarlased said väljakul enamuse. Sellega võeti ka initsiatiiv ja Trans vastas kontrarünnakutega.

85. minutil teenisid saarlased penalti, mida asus lööma Märten Pajunurm. Paraku suutis Transi väravavaht Marko Meerits selle tõrjuda. Eelmises kodumängus Tartu JK Tammekaga ei löönud omakorda ära Sander Laht. 

Kure mehed ebaõnnestumisest siiski ei heitunud ja 88. minutil suunas Sander Laht palli  postipõrkest külaliste väravavõrku ja viigistas mänguseisu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles