R, 2.06.2023

Laulupidu tuleb koju kätte

Tõnis Kipper
Facebook Twitter
Comments
Kuressaare kesklinn
Kuressaare kesklinn Foto: Anette Sannik/Saarte Hääl

Kes eeloleval pühapäeval pealinna ei jõua, võib seada sammud Kuressaare keskväljakule, kus alates kella 14-st saab jälgida XXVII laulupeo “Minu arm” kontserdi ülekannet. 

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum ütles Kadi raadio saatele “Keskpäev”, et kõige suurem tänu selle eest kuulub kultuuriministeeriumile, aga ka maakondadele. “Nende ekraanide kaudu saab laulupeotunde inimestele koju kätte tuua.”

Sama meelt on ka Kuressaare Kultuurivara juhataja Tiiu Tammoja. “Kõik inimesed ju Tallinna ei sõida ja meil on linnas palju külalisi, kes saavad nii suurele peole kaasa elada, laule kaasa laulda ja ühtsustunnet tunda,” rääkis Tammoja eilses “Keskpäevas”. Lisaks suurele 3x 5 meetrit LED-ekraanile on varutud ka sadakond klapptooli, et kõik huvilised kenasti kohad leiaksid. “Tegelikult on meil kesklinnas juba piisavalt istumiskohti ja välikohvikud on ümberringi. Võimalik, et toole polegi tarvis,” märkis ta.

Ekraan paikneb keskväljaku Humana-poolses nurgas. “Kuna tegemist on LED-ekraaniga, ei tohiks ka pealelõunane päikesevalgus pildi kvaliteeti kahjustada,” ütles Tammoja. Ülekanded toimuvad 14 maakonnakeskuses ja mõnel pool alustatakse juba hommikul tantsupeo reedeõhtuse etenduse kordusega. “Meil tantsupeo kordust tellitud ei ole, samuti ei ole me plaaninud kesklinnas esinemisi või laata. Meil tuleb see ühisvaatamine selline hillitsetud, aga väga ilus,” märkis Tammoja.

Ühisvaatamine saab teoks rahvakultuuri keskuse, kultuuriministeeriumi, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles